2021-06-13 22:11


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Podłoże uniwersalne wolne od torfu 50 L

Nr produktu: 6631022

  • Ekologiczne podłoże wolne od torfu
  • Wzbogacony o minerały z mączki bazaltowej
  • Dodatek włókna kokosowego
  • Zawiera naturalny kompost roślinny
  • Do upraw doniczkowych, ogrodowych na tarasie lub balkonie
  • Pojemność 50L
Opis produktu
17,99
0,36 zł / l

Cena zawiera VAT 8%, nie zawiera kosztów przesyłki.

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

162 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 6631022

Pasjonaci i profesjonaliści ogrodnictwa uprawianego na mniejszą lub większą skale wiedzą, jak ważne jest dobranie podłoża, które zapewni odpowiednie warunki rozwoju, nawet najbardziej wymagającym roślinom.

Ziemia uniwersalna przeznaczona jest do uprawy większości kwiatów doniczkowych. Głównie dzięki mieszance składników mineralnych i substancji organicznych, które wpływają na odpowiedni wzrost korzeni i prawidłowy rozwój roślin dzięki dostarczanym składnikom pokarmowym.

Podłoże uniwersalne wolne od torfu 50 L

Podłoże uniwersalne wolne od torfu marki SOBEX to NOWOŚĆ odpowiadająca na potrzeby ochrony środowiska naturalnego.

Torf ze względu na swoje właściwości był najczęściej wykorzystywanym składnikiem w ziemiach ogrodowych, jednakże ich intensywne wydobycie, a także długi okres odnawialności przekłada się na szkodliwe działanie i zmiany klimatyczne.Dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii opracowano mieszankę składników, która doskonale zastępuje torf, wpływa na pozytywny rozwój roślin i przede wszystkim nie zagraża środowisku.

Podłoże uniwersalne wolne od torfu marki SOBEX posiada skomponowaną mieszankę włókna kokosowego, włókna drzewnego, kompostu oraz kory drobnej i piasku. Wymienione składniki zatrzymują wilgoć zapewniając odpowiednie ukorzenienie, a także prawidłowy rozwój dzięki stopniowemu uwalnianiu komponentów pokarmowych.

podłoże wolne od torfu
Jaki ma skład podłoże bez torfu

NOWOŚĆ marki SOBEX zawiera dodatek w postaci włókna kokosowego, który odpowiada za element strukturalno-drenażowy. Włókna kokosowe to nic innego, jak zrębki łupin orzecha kokosowego produkowanego w różnych frakcjach (wielkościach). Włókno kokosowe poprawia warunki powietrzno-wodne w podłożu zabezpieczając je przed utratą cennych składników.

Kolejnym ze składników jest naturalne i szybko odnawialne włókno drzewne wspomagające dystrybucję wody. Włókno drzewne swymi właściwościami jest najbardziej zbliżone do torfu i powstaje ze zrębków drzew iglastych. Posiada stabilną struktur, dobrą przepuszczalność wody i brak zasolenia.

Zastosowanie podłoża bez torfu SOBEX

Ekologiczne podłoże uniwersalne bez torfu kierowane jest do różnych gatunków roślin z wyjątkiem kwasolubnych (np. wrzos, turzyce, borówki, żurawiny), które wymagają podłoża o kwaśnym odczynie pH (3,8-4,8). Ponadto sprawdzi się w uprawach doniczkowych, ogrodowych w szczególności upraw sadowniczych i warzywnych, na tarasie lub balkonie oraz podczas przesadzania. Należy pamiętać, że rośliny przesadzamy wiosną.

Składniki i właściwości

pH w H20 wynosi 5,5-6,5 I Stężenie soli poniżej 3,0g NaCI/ dm3 I Frakcja 0-40mm I Objętość 50L (PN-EN 12580)

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Zakres:Ogród/zewnątrz
Wymiary i waga (netto):
Waga:18,0 kg
Wysokość:77,0 cm
Szerokość:40,0 cm
Głębokość / Grubość:15,0 cm

Dostawa

Firma spedycyjna
Paczka (kurier)

Dostawa będzie realizowaną firmą kurierską. Koszty wysyłki różnią się w zależności od wagi oraz wymiarów wszystkich produktów w koszyku. W dniu dostawy otrzymasz SMS z informacją o planowanej godzinie doręczenia.
Zamów i odbierz

Zarezerwuj i odbierz w swoim markecie

Możesz też bezpłatnie zarezerwować produkty online. Będą gotowe do odbioru w wybranym przez Ciebie markecie OBI nawet w ciągu 2 godzin od złożenia zamówienia lub najpóźniej następnego dnia roboczego.

"Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?"
Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Możesz skontaktować się z naszą obsługą klienta pod adresem:

Tel: 800 624 624
Formularz kontaktowy

Czy masz jakieś pytania dotyczące dostawy?

Inni Klienci kupili również

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry