Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

4rain Zbiornik na deszczówkę Slim Stone 300 L grafit

Nr produktu: 6543045

  • Stylowy i praktyczny zbiornik przyścienny na wodę deszczową z modnym kamiennym frontem
  • Wykonany z tworzywa sztucznego
  • Woda może być pobierana przy pomocy kranu lub uniwersalnego zestawu węży (brak w zestawie)
  • Gwintowane połączenia, umożliwiające instalację bez konieczności wiercenia
  • Możliwość ubiegania się o dofinasowanie do 5000 zł z programu rządowego "MOJA WODA"
  • Pojemność 300L
Opis produktu
699,00 zł Oszczędzasz 100 zł
599,00
599,00 zł / szt.

Cena zawiera VAT 23%

Zamów z dostawą

na wyczerpaniu

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

Zamów i odbierz w swoim markecie 

za 2 godziny w markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

Rezerwacja nie jest możliwa

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6543045

Posiadanie własnego przydomowego ogródka nosi ze sobą wiele plusów, w tym m.in. fakt możliwości wykorzystania ekologicznych rozwiązań, które znacznie wpłyną na portfel domowników, zmniejszając rachunki za wodę z instalacji miejskiej. Jak to możliwe? Wystarczy zamontować w ogrodzie naziemny zbiornik na deszczówkę, który umożliwi odzysk wody deszczowej. Ze zbiorników mogą korzystać zarówno właściciele domków jednorodzinnych, ogródków działkowych i domków rekreacyjnych, jak i instytucje publiczne, np. kościoły. Zbiorniki dzielimy na naziemne i podziemne, a także dostosowujemy je do preferowanej wielkości.

Ponadto na zbiorniki podziemne i naziemne przysługuje możliwość ubiegania się o dofinansowanie w postaci dotacji w wysokości do 5 tysięcy złotych dla właścicieli budynków jednorodzinnych z programu rządowego "MOJA WODA".

zbiornik na deszczówkę SLIM STONE

Zbiornik na deszczówkę SLIM STONE 300 L grafit

Zbiornik na deszczówkę marki GRAF linii SLIM STONE o pojemności 300 L wykonany został z wysokiej jakości tworzywa sztucznego w kolorze grafitowym. Ten stylowy i praktyczny zbiornik przyścienny na wodę deszczową przybrał formę modnego kamiennego frontu, wpasowując się tym samym do nowoczesnego budownictwa.

Zbiornik odporny jest na niekorzystne warunki pogodowe, służąc przez nawet 25 lat od dnia zakupu. Zbiornik SLIM STONE zbiera i gromadzi deszczówkę, którą następnie można wykorzystać przy różnych czynnościach wykonywanych w ogrodzie, jak np. podczas podlewania ogrodu.

Wymiary zbiornika wynoszą 58 cm szerokość, 182 cm wysokość oraz pojemność 400L

Naziemne zbiorniki na deszczówkę

Naziemne zbiorniki na deszczówkę sprawdzą się wszędzie tam gdzie ich zastosowanie ogranicza się do czynności ogrodowych, np. podlewania. Tym samym zbiorniki naziemne ustawia się i mocuje do rynny. Zbiorniki naziemne są nieskomplikowane w montażu, gdyż nie potrzebują specjalnie przygotowywanego wykopu i budowy skomplikowanej instalacji. Zbiorniki naziemne charakteryzują się mniejszą pojemnością do 2000 L i zbierają wodę spływającą bezpośrednio z powierzchni dachu.

Ze względu na fakt, że woda deszczowa może mieć kwaśny odczyn i bezpośrednio wpływać na tworzenie się korozji i zwiększenie poziomu żelaza w wodzie zbiorniki naziemne powinny być wykonane z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Choć woda deszczowa jest czysta i wolna od drobnoustrojów to do jej zanieczyszczenia dochodzi podczas spływania wody po powierzchni dachu dlatego radzimy zastosować odpowiednie filtry, np. takie które dodatkowo zatrzymają liście i inne większe zanieczyszczenia.

Montaż zbiornika naziemnego na wodę

Elegancki zbiornik naziemny powinien zostać podłączony przy pomocy filtra rynnowego lub zbieracza wody. Dzięki zastosowaniu filtra znaczna część zanieczyszczeń jest odfiltrowywana uzyskując optymalną jakość wody. Regulator przepływu zapobiega przepełnieniu zbiornika, a jej nadmiar spływa rurą spustową.

Uwaga! Przed montażem należy upewnić się, czy zbiornik jest stabilnie ustawiony na podłożu.

zbiornik na deszczówkę SLIM STONE

Pozwolenie na instalację zbiornika naziemnego

Decydując się na kupno zbiornika naziemnego na deszczówkę przeznaczoną do prac porządkowych w ogrodzie czy podlewania nie trzeba ubiegać się o pozwolenie na budowę, czy zgłoszenie kupna deszczówki do odpowiedniego organu.

Plusy posiadania zbiornika naziemnego na deszczówkę

Gromadzenie wody odpadowej łączy ze sobą oszczędność z ekologią. Wykorzystując deszczówkę zmniejsza się zużycie wody z instalacji wodociągowej, wykorzystując marnowaną wodę deszczową. Zgromadzoną deszczówkę można wykorzystać do podlewania ogrodu czy prac porządkowych.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Forma zbiornika ściennego:Tak
pojemność:300 l
Wymiary i waga (netto):
Waga:17,0 kg
Wysokość:182,0 cm
Szerokość:58,0 cm
Głębokość / Grubość:37,0 cm

Inni Klienci kupili również

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

do góry