2020-11-28 21:18


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Ogórek rozsada Mix odmian

Nr produktu: 6583512

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

niedostępny

Warzywa

Opis produktu

Nr produktu: 6583512

Ogórek rozsada Mix odmian
Ogórek jest rośliną jednoroczną. Owoc ogórka jest w kształcie walcowatym, w przekroju okrągły lub trójkątny. Skórkę pokrywają sztywne białe lub czarne włoski. Miąższ owoców jest zielony lub biały. Pędy ogórka są delikatne, więc łatwo ulegają uszkodzeniu. Osiągają nawet do 4 m długości. Odmiany różnią się kształtem i wielkością blaszki liściowej. Kwiaty są żółte. Ogórek jest rośliną obcopylną, zapylaną przez owady. Na rynku dostępnych jest wiele odmian ogórka polecanych do uprawy w gruncie. Ogórki potrzebują stanowiska intensywnie oświetlonego, ale rozproszonym światłem. Najlepiej rośnie na glebach próchnicznych, zasobnych w składniki pokarmowe, szybko nagrzewająca się. Ogórki słabo rosną na glebach ciężkich i nadmiernie wilgotnych, a także na glebach lekkich, piaszczystych. Ogórek ma wysokie wymagania cieplne, nie toleruje nawet niewielkich przymrozków. Przy zbyt niskiej temperaturze rozwój kwiatów i owoców zostaje zahamowany. Optymalna temperatura w gruncie to 20-25 st. C. Ogórek rozmnaża się przez nasiona wysiewane do gruntu, ale dopiero gdy temperatura będzie powyżej 10 st. C. Owoce ogórka zawierają niewielkie ilości witamin i składników mineralnych. Pomagają w usuwaniu nadmiaru wody z organizmu. Większość składników znajduje się nie w skórce, a nie miąższu. Ogórek znalazł też zastosowanie w kosmetyce.

Wymiary i waga (netto):
Waga:1,20 kg
Wysokość:60,0 cm
Szerokość:11,0 cm
Głębokość / Grubość:11,0 cm

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry