Fiskars Toporek X-Series X13
Nr produktu: 7214745Opis produktu
Nr produktu: 7214745
Fiskars Toporek X13
Poręczny i lekki toporek X13 to najlżejsza z siekierek serii Fiskars X-serie, starannie zaprojektowana, by służyć jako idealny towarzysz podczas wędrówek, biwakowania i innych aktywności. Dzięki doskonałemu wyważeniu, umożliwia skuteczne cięcie jedną ręką, a jego kompaktowe wymiary ułatwiają przenoszenie i przechowywanie. Ostrze pokryte powłoką o niskim współczynniku tarcia łatwo wnika w drewno i jest lepiej chronione przed rdzą. Pomarańczowa rękojeść FiberComp, bardzo mocna i widoczna w naturalnym środowisku, zapewnia dodatkową funkcjonalność. Dołączona osłona pozwala na bezpieczne wbijanie kołków do namiotu oraz wykonywanie innych lekkich czynności, dzięki wygodnej szlufce i niezawodnemu mechanizmowi blokującemu.
Ultralekka siekiera Fiskars X13 jest doskonała do przygotowywania drewna na opał, a także do różnych aktywności na kempingu i podczas pieszych wędrówek. Nowa, ulepszona konstrukcja ostrza jest o 15% lżejsza niż inne kompaktowe siekiery X-Series. Opatentowane szlifowanie sprawia, że ostrze jest bardziej ostre, co umożliwia lepsze i czystsze cięcie. Ostrze wykonane z podwójnie hartowanej stali dłużej pozostaje ostre, a powłoka o niskim współczynniku tarcia pomaga w łatwiejszym wnikaniu w drewno i dodatkowo chroni przed rdzą. Główka siekiery, wtryskowo łączona z rękojeścią, zapewnia większe bezpieczeństwo użytkowania.
Toporek X13 jest idealnie wyważony, a jego lekka jak piórko rękojeść FiberComp jest niezwykle mocna. Dołączony pokrowiec zawiera szlufkę na pasek oraz mechanizm blokujący, co zwiększa bezpieczeństwo podczas transportu i pozwala na używanie go jako młotek do kołków namiotowych. Toporek został zaprojektowany w Billnäs w Finlandii, gdzie od ponad trzech i pół wieku produkowane są słynne na całym świecie narzędzia kute. Długość toporka wynosi 33 cm, a na produkt udzielana jest 25-letnia gwarancja.
Dane wytwórcy
Fiskars Polska Sp. z o.o.
Fińska, Włynkówko 1
76-200 Słupsk
customerservice.warsaw@fiskars.com
6411501201607
Karta techniczna produktu
| Atrybuty produktu | |
|---|---|
| Wykonanie trzonka: | Tworzywo sztuczne, Metal |
| Materiał uchwytu: | Tworzywo sztuczne, Metal |
| Waga główki od siekiery: | 0,4 kg |
| Rodzaj: | Siekiera |
| Typ: | Topór |
| Materiał głowicy: | Stal |
| Wymiary i waga (netto): | |
|---|---|
| Waga: | 513 g |
| Wysokość: | 34,2 cm |
| Szerokość: | 3,0 cm |
| Głębokość / Grubość:: | 13,8 cm |


















































