2018-02-24 07:40
Mój Market
Warszawa Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Schlumbergera - Grudnik kolor kwiatów różowy wys.20cmArt.Nr. 5833595

  • Pięknie kwitnie zimą
  • Stanowisko słoneczne do półcienistego
Opis produktu
 
18,99
18,99 zł / szt.

Für Online Bestellungen sind nur Mengen in er Schritten verfügbar.

Cena zawiera podatek VAT 8%

W markecie OBI Warszawa Puławska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie, Tymczasowy brak, produkt dostępny sezonowo.

Opis produktu

Nr produktu: 5833595

Schlumbergera kwitnie kiedy większość roślin pozostaje w stanie uśpienia. Jej piękne kwiaty pojawiają się najczęściej w grudniu - stąd często nazywana jest grudnikiem lub kaktusem Bożonarodzeniowym.


Cechy

Kaktus bożonarodzeniowy kwitnie od grudnia (a czasem nawet w połowie października), zwykle do końca zimy. rudniki są bardzo cenione, gdyż obficie kwitną zimą. Kwiaty są koloru różowego. Piękne kwiaty są wielkości około 5 cm z warstwami wygiętymi do tyłu i wystającymi pręcikami. Roślina ma ząbkowane łodygi członowane, na ich końcach pojawiają się piękne kwiaty. Dorosła roślina osiąga rozpiętość do 60cm. Kaktusy te wymagają ziemi torfowej, podlewamy je przez cały rok i traktujemy jak zwykłe rośliny pokojowe. Roślinę przesadzamy co roku po okresie spoczynku.

Uprawa

Aby schlumbergera zakwitła ponownie, zapewniamy jej dwukrotny spoczynek w ciągu roku. Pierwszy, na przełomie lutego i marca, drugi od sierpnia do października. W okresie wzrostu regularnie ją podlewamy i nawozimy raz w miesiącu nawozami do sukulentów. Stanowisko najlepiej słoneczne, ale rośliny te również dobrze rozwijają się w półcieniu. Należy je chronić przed bezpośrednim oświetleniem w lecie. Lubią miejsca wilgotne i ciepłe. Są łatwe w uprawie i znoszą spadki temperatury do 10 °C. Mimo to najlepiej zapewnić im temperaturę wynoszącą około 13 C.

Dane techniczne

Atrybuty produktu

pokrój:
wzniosły
stanowisko:
słoneczne / półcieniste

Wymiary i waga (netto):

Waga:
700 g

Inni Klienci kupili również

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Ostatnio przeglądane

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry