2020-10-24 16:23


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Uczep (Bidens) wys. 20-25 cm don.10 cm

Nr produktu: 3138591

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

niedostępny

Rośliny kwitnące

Opis produktu

Nr produktu: 3138591

W naszym klimacie uczep to roślina raczej jednoroczna, choć można spróbować przechować go przez zimę w pomieszczeniu, w którym temperatura wynosi ok. 15 st. C. Należy się jednak spodziewać, że w kolejnych latach nie będzie kwitł zbyt obficie. Bidens rózgowaty charakteryzuje się zwisłym, kopulastym pokrojem. Dorasta do ok. 40 cm długości. Rośnie szybko, a jego pędy z czasem rozgałęziają się i zwisają, osiągając nawet 70 cm długości. Wygląda to bardzo efektownie. Dekorację stanowią żółte kwiatu uczepu, ale także intensywnie zielone, pierzaste liście. Kwiaty rośliny odznaczają się piękną barwą, są błyszczące. Zdobią roślinę przez całe lato, a nawet jesień, aż do momentu, kiedy temperatura zaczyna w nocy spadać poniżej 0 st. C. Bidens potrzebuje podłoża żyznego i bogatego w składniki odżywcze. Przed zasianiem rośliny gleba musi być odpowiednio spulchniona. Najlepiej jest użyć specjalnej gleby przeznaczonej dla kwiatów balkonowych, która charakteryzuje się pożądanymi właściwościami. Jej odczyn powinien być lekko kwaśny do lekko zasadowego. Jeżeli zależy nam na obfitym kwitnieniu, należy zapewnić kwiatu wiele słońca i wilgoci. Jeśli nasz balkon zalicza się do lekko zacienionych, roślina także będzie się dość dobrze rozwijała, lecz może kwitnąć mniej intensywnie. W upalne dni należy pamiętać o podlewaniu uczepu nawet dwa razy dziennie: rano przed wzejściem słońca i wieczorem, kiedy jego promienie nie są już zbyt silne.

Wymiary i waga (netto):
Waga:250 g

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry