2019-11-18 04:51


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Stokrotka afrykańska w odmianach (Osteospermum sp.)

Nr produktu: 5262316

W markecie OBI Warszawa-Puławska

niedostępny

Rośliny kwitnące

Opis produktu

Nr produktu: 5262316

Cechy

Stokrotka afrykańska w odmianach to jednoroczna roślina o ozdobnych, dużych wielopłatkowych kwiatach. Kwitnie długo - nieprzerwanie przez cały sezon. Stanowisko dla niej powinno być zdecydowanie słoneczne, a podłoże żyzne i przepuszczalne. Stokrotka afrykańska tworzy zwarte kępy, które należy podlewać umiarkowanie, nie dopuszczając do zbytniego gromadzenia się wilgoci. Może dorastać do 30 cm wysokości i 50 cm szerokości.

Zastosowanie

Szeroka gama kolorystyczna kwiatów osteospermum pozwala na tworzenie ciekawych kompozycji jednogatunkowych. Można też łączyć ją z innymi gatunkami roślin balkonowych, np. z żółtym uczepem czy różnokolorową werbeną. Sprawdzają się zarówno na rabatach ogrodowych, jak i posadzone w donicach czy skrzynkach na balkonach i tarasach. Rośliny zasila się nawozem wieloskładnikowym dla roślin kwitnących przy każdym podlewaniu.

Zalety

Stokrotka afrykańska osteospermum sprzedawana jest w OBI jako kwitnąca roślina o zwartym pokroju w donicy 10,5 cm. W razie pojawienia się szkodników (jak mszyca), należy jak najszybciej zastosować odpowiedni preparat do ich zwalczenia. Kwiaty osteospermum zamykają się na noc i w czasie pochmurnych oraz deszczowych dni, a otwierają przy słonecznej pogodzie.

Dane techniczne

Atrybuty produktu

Lokalizacja:
słoneczne

Inni Klienci kupili również

Opinie (2)

 5 z 5
  • 5(2)
  • 4(0)
  • 3(0)
  • 2(0)
  • 1(0)

Czy już kupiłeś ten produkt? Prosimy, pozostaw nam swoją opinię.

„Wyraź swoją opinię!“

Sortuj według:

  • Sortuj według:
5

Amator kwiatow (2019-05-08)

Stoktotka Afrykańska w doniczce

Co mi się podoba: Kolor

Kupiłem w dziś w Obi pięknego kwiatka, o bardzo malowniczej nazwie spermo coś tam.. Gdy przyniosłem go do domu zastanawiałem się Gdzie go postawić czy na stole czy na oknie. Narazie wyglada ładnie. Dopiero później okazało się Że to sadzonka. No. Cóż zobaczymy jak długo wytrzyma w domu:-)

1 lub

5

Sandra (2017-04-04)

Sezon pełen kolorów

Co mi się podoba: Czas kwitnięcia

Od kiedy pierwszy raz zakupiłam te sadzonki jestem w stanie nieustannego zachwytu ilekroć widzę je kwitnące. Tak często kwitną! Dzięki nim ogródek przed domem mieni mi się chyba we wszystkich kolorach tęczy calutki sezon od pierwszego kwitnięcia w maju począwszy. Polecam!

30 lub

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry