2021-05-13 11:31


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Lawenda zimująca (Lavandula angustifolia)

Nr produktu: 5645791

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

niedostępny

Rośliny kwitnące

Podobne produkty

Opis produktu

Nr produktu: 5645791

Cechy

Lawenda zimująca to roślina o charakterystycznym aromacie i bardzo estetycznym wyglądzie. Jest to odmiana najbardziej odporna na mróz, doskonale sprawdzająca się w polskich warunkach klimatycznych. Potrzebuje miejsca słonecznego i suchego oraz dobrze zdrenowanej, przepuszczalnej gleby, najlepiej z dużą zawartością wapnia. Można taką otrzymać dzięki użyciu specjalistycznego nawozu. Wiosną roślinę należy ściąć na 1/3 wysokości. Wskazane letnie przycięcie po przekwitnięciu.

Zastosowanie

Lawenda angustifolia, czyli wąskonosa, doskonale nadaje się do donic na balkonach oraz na rabaty. Pojemnik do uprawy lawendy powinien mieć duże otwory w dnie oraz dobry drenaż, zapewniający odpływ nadmiaru wody - kwiat ten źle znosi nadmierną wilgoć, podobnie jak i zbytnie wysuszenie, dlatego w ciepłych miesiącach lawenda zimująca wymaga częstego, ale skąpego podlewania.

Zalety

Lawenda angustifolia osiąga w doniczce 14 cm wysokości. Jej kwiaty i liście są używane do produkcji saszetek zapachowych oraz w kuchni do aromatyzowania potraw. Ma małe wymagania pokarmowe. W doniczkach można stosować niskie dawki nawozów stałych lub płynnych w niewielkim stężeniu. Lawenda zimująca dostępna jest w OBI w niezwykle atrakcyjnej cenie!

Wymiary i waga (netto):
Waga:300 g
Wysokość:7,0 cm
Szerokość:12,0 cm
Głębokość / Grubość:14,0 cm

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry