2020-10-21 21:26


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Hortensja - Hydrangea Runaway Bride liściaste don. 15 cm

Nr produktu: 3259470
  • Długie, efektowne kwitnienie
  • Stanowisko: półcieniste
Opis produktu
 
39,99
39,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 3259470

Hortensja Runaway Bride urzeka oryginalnym, rozłożystym, lekko przewieszającym się pokrojem oraz olśniewającym, nietypowym kwitnieniem. Jest to odmiana mieszańcowa, która powstała ze skrzyżowania hortensji ogrodowej z jednym z gatunków azjatyckich. Krzew dorasta do około 50-100 cm wysokości. Kwitnie niezwykle obficie od czerwca aż do września. Kwiatostany o subtelnej urodzie pojawiają się zarówno na pędach zeszłorocznych jak i tegorocznych. Wyrastają one nie tylko z pąków wierzchołkowych, jak u większości hortensji, ale również z pąków bocznych na całej długości pędów. Cudowne, płaskie kwiatostany zbudowane są z drobnych, niepozornych kwiatów płodnych otoczonych dużymi, śnieżnobiałymi kwiatami płonnymi, które z czasem delikatnie różowieją.
Uprawa hortensji ogrodowej wymaga nieco więcej uwagi. Należy zapewnić jej miejsce osłonięte od bezpośredniego nasłonecznienia oraz glebę żyzną, próchnicza i stale wilgotną. Jesienią kiedy temperatura ustabilizuje się na poziomie bliskim zera stopni C, pędy hortensji zabezpieczyć należy przed uszkodzeniem mrozowym. Jesienią nasadę pędów hortensji przysypujemy kopczykiem z grubo mielonej kory lub okładamy gałązkami iglaków, co zwiększa ilość kwiatów w roku następnym. Można też owinąć całe pędy kilkoma warstwami białej włókniny lub juty.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Lokalizacja:Półcienieste do cienistego

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry