2020-06-02 08:32


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Goździk alpejski (Dianthus) wys. 20 cm don. 15 cm mix

Nr produktu: 6558050
  • Stanowisko słoneczne
  • Podłoże suche, wapienne
  • Kwitnienia od czerwca do lipca
Opis produktu
 
25,99
25,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Lodz-Brzezinska

8 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 6558050

Goździk alpejski to roślina wieloletnia należąca do rodziny goździkowatych (Caryophyllaceae). Tworzy niskie kępy osiągające 5-10 cm wysokości. Liście goździka alpejskiego są drobne, wąskie, lancetowate, o barwie szarozielonej. Goździk alpejski najczęściej kwitnie od czerwca do lipca. Goździk alpejski najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym, ale znosi również lekkie zacienienie (w cieniu jednakże słabo kwitnie). Optymalne dla niego są niezbyt żyzne, stosunkowo suche, żwirowe i wapienne podłoża. Gleba powinna być przede wszystkim przepuszczalna. Z reguły goździk alpejski nie wymaga regularnego podlewania oraz intensywnego dokarmiania. Polecanym nawozem w pielęgnacji tego gatunku goździka jest kompost. Jeśli goździk alpejski ma zapewnione dobre warunki, z reguły nie jest porażany chorobami, ani atakowany przez szkodniki. Goździk alpejski to roślina w pełni mrozoodporna. Można rozmnażać ją przez podział (po kwitnieniu) lub zbiór i wysiew nasion. Dobrym sposobem jest również ukorzenianie niezdrewniałych pędów w okresie letnim.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Lokalizacja:Słoneczne

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry