2020-12-01 06:17


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Gloksynia mix podwójne kwiaty wys. 20-25cm don. 11cm

Nr produktu: 5747613
  • Stanowisko słoneczne
Opis produktu
 
18,99
18,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 5747613

Gloksynia Gloxinia jest potocznym określeniem tropikalnej syningii, w stanie naturalnym występującej w lasach Brazylii. Swoje nazwy bylina zawdzięcza przyrodnikom - odkrywcy -Benjaminowi Peterowi Gloxinowi oraz Wilhelmowi Sinnindze, który zajmował się krzyżowaniem roślin. Charakterystycznym wyróżnikiem rośliny jest bulwiaste krótkie kłącze, z którego wyrastają pędy. Gloksynia wytwarza miękkie omszone liście. Kwiaty przybierają kształty lejkowate lub dzwonkowate. Gloksynia doniczkowa, zdobiąca wnętrza i letnie tarasy barwnymi kwiatami i dekoracyjnymi liśćmi, jest mieszańcem, uzyskanym w procesie krzyżowania się gatunków Sinningia. Pełne kwiaty - białe, różowe, czerwone, niebieskie, purpurowe, fioletowe oraz dwukolorowe - zdobią bylinę od czerwca do września. Oprócz pięknych soczystych kolorów, Gloxinia zwraca uwagę oryginalnymi pofalowanymi brzegami delikatnych płatków korony. Omszone liście, o szarozielonym wybarwieniu, osiągają długość około 15 cm. Kwiat doniczkowy dorasta do 20-30 cm wysokości oraz 30 cm szerokości. Gloksynia, uprawiana w donicach, najczęściej jest rośliną jednoroczną, chociaż właściwe przechowywane zimą bulwy, umożliwią wieloletnią uprawę. Cebulki pozostawiamy w doniczce, którą ustawiamy w chłodniejszym i ciemnym pomieszczeniu. Nie musimy ich podlewać, wystarczy delikatnie zwilżać ziemię w doniczce, by nie doszło do całkowitego wyschnięcia bulwy. Na wiosnę należy przenieść cebulkę do nowego podłoża i wznowić podlewanie. Po upływie około 3-4 tygodni, można rozpocząć zasilanie."

Wymiary i waga (netto):
Waga:200 g

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry