2021-01-18 23:13


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Gentiana pneumonanthe wys. 20c m don. 13cm

Nr produktu: 5327291
  • Mrozoodporna
Opis produktu
 
25,99
25,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 5327291

Bylina nosząca nazwę goryczka Gentiana wyróżnia się intensywnie niebieskimi dużymi kwiatami, o trąbkowatym lub dzwonkowatym kształcie. W stanie naturalnym rośliny porastają górskie tereny Europy, Azji, Afryki, Australii, Nowej Zelandii oraz Ameryki Północnej i Południowej. W naszym kraju dziko rosnące goryczki znajdują się pod ochroną prawną. Wiele gatunków hodowanych jest w ogrodach skalnych, w alpinariach i na rabatach bylinowych. Cenione są za urodę i właściwości lecznicze, wykorzystywane przy zaburzeniach trawiennych. Uprawa goryczki chińskiej nie jest najłatwiejsza. Obfite kwitnienie zapewni jej nasadzenie na słonecznych lub lekko zacienionych stanowiskach, o lekko kwaśnym odczynie pH. Korzystne dla byliny jest wilgotne powietrze i stale wilgotne piaszczyste podłoże - próchniczne, przepuszczalne, z udziałem kwaśnego torfu oraz gliny. Zadaniem ogrodnika jest dobre zdrenowanie gleby, by uchronić goryczkę przed stojącą wodą. Mrozoodporna goryczka jesienna nie wymaga zimowego zabezpieczenia.

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry