2020-12-01 06:57


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Exacum mix wys. 15-25cm don. 10,5

Nr produktu: 5747605
  • Stanowisko słoneczne
Opis produktu
 
14,99
14,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 5747605

Goryczka tropikalna to roślina jednoroczna, naturalnie występująca w klimacie subtropikalnym, na wyspie Sokotra. Pomimo swojej grubej i mięsistej łodygi jest bardzo delikatna. Osiąga wysokość do 30 cm. Promieniste kwiaty osadzone są na końcach pędów oraz w kątach liści. Mają kolor niebiesko-liliowaty z żółtym środkiem. Liście o długości około 4 cm są jajowate, błyszczące i naprzeciwległe. Nie tracą swojego zielonego koloru nawet w zimie. Goryczkę tropikalną sadzimy w okresie od listopada do maja. Kiełkuje od 4 do 6 miesięcy. Najlepsze są miejsca z dużą ilością świata, jednak roślina nie może być wystawiona na bezpośrednie działanie słońca, gdyż nie lubi bardzo wysokich temperatur. Dobrze czuje się w 20 - 22 stopniach. Podłoże piaszczyste, torfowe, kompostowe, umiarkowanie wilgotne. Nie wolno podlewać zbyt obficie. Bardzo dobrze jest, gdy co tydzień dostarczamy jej nawozu. Po przekwitnięciu kwiaty należy obcinać. Jest przepiękną rośliną pokojową. Uwielbia półcieniste parapety. Bardzo często sadzona jest w zimnych szklarniach. Ze względu na swoje wyjątkowo obfite kwitnięcie, idealnie nadaje się do pokoju kwiatowego. Kwiaty Eksakum możemy podziwiać od czerwca do września. Kwitnie bardzo obficie i cała roślina pokrywa się w tym okresie kwiatami. Roślina ta jest w pełni zimozielona, więc dobrze prezentuje się przez cały rok.

Wymiary i waga (netto):
Waga:150 g

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry