2021-01-21 15:05


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Crossandra Fortunays 45cm don. 13cm

Nr produktu: 6030167
  • Stanowisko jasne ale nie nasłonecznione
Opis produktu
 
17,99
17,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6030167

Krosandra należy do rodziny akantowatych (Acanthaceae). W naturze jest to roślina krzewiasta, dorastająca do około 50 cm. Występuje w bardzo ciepłych i wilgotnych miejscach w Indiach. U nas jest rośliną doniczkową. Liście są sztywne, połyskujące, skórzaste, jaśniejsze od spodu. Łodygi są gładkie. Kwiaty krosandry są długie, rurkowate. Przykwiatki są koloru pomarańczowego. Cały kwiatostan przypomina kłos. Roślina kwitnie wiosną w kwietniu i może kwitnąć do jesieni. Nasiona pod wpływem wilgoci silnie wystrzeliwują w różne kierunki. Krossandra lejkowata potrzebuje widnego miejsca, lecz nie może być narażana na palące promienie słoneczne. Im cieplej w pomieszczeniu tym musi mieć wilgotniejsze powietrze. Odpowiada jej temperatura około 20 stopni. Podlewamy obficie i nawozimy co 2 tygodnie, nawozami dla roślin kwitnących. Czasem musimy użyć nawozu azotowego by dostarczyć roślinie azotu. Ziemia powinna być żyzna, przepuszczalna, z drenażem na dnie donicy. Roślina musi przejść okres spoczynku od października do stycznia. Podlewamy wtedy mniej i zmniejszamy temperaturę powietrza. Musi mieć jak najwięcej światła w czasie spoczynku. Również nie nawozimy w tym czasie. Roślina będzie dłużej kwitła jeżeli będziemy usuwać przekwitłe kwiatostany. Podlewamy ją miękką, lekko kwaśną woda.

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry