2021-05-06 00:07


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Trzewicznia (Pedilanthus tithymaloides Mystery Planet) don.12cm

Nr produktu: 6603799

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

niedostępny

Rośliny duże

Opis produktu

Nr produktu: 6603799

Trzewicznia (Pedilanthus tithymaloides Mystery Planet) don.12cm
Trzewicznia jest domowym sukulentem. Często w uprawie można ją spotkać w Brazylii, Francji. Należy do rodziny Euphorbia - wilczomleczowate. Pokrój rośliny jest wzniesiony. Łodyga trzewiczni jest zielona, pozaginana i odbiega na zewnątrz w miejscu pączka pędowego. Liście ostro zakończone, zaokrąglone na dole. Liście dwubarwne z ciemniejszym środkiem. Mogą być lekko różowe. Korzenie są rozbudowane. Roślina może dorastać nawet do 2,5 metra wysokości. Rzadko kwitnie w naszych warunkach. Roślina jest trująca, więc uprawiajmy ją z dala od dzieci i zwierząt, szczególnie ptaków, które lubią podskubywać listki roślin. Trzewicznia może być uprawiana w kwiatowych oknach, ogrodach zimowych. Nie jest odporna na mrozy.

Uprawa i pielęgnacja:
Roślina lubi bardzo widne stanowiska, szczególnie jest to ważne w zimie podczas spoczynku. Lubi mieć lekko wilgotną, przepuszczalną glebę z dodatkiem żwiru i piasku. Roślina jest sukulentem i jest bardzo wrażliwa na przelanie, dlatego uważajmy z podlewaniem. Prawie całkowicie zaprzestajemy podlewania zimą, jeżeli roślina stoi w chłodnym pomieszczeniu. Latem podlewamy, wtedy gdy ziemia przeschnie. Nawozimy raz w miesiącu podczas okresu wegetacyjnego. Trzewicznie przesadzamy, gdy korzenie wypełnią całą donicę.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Miejsce:Słoneczne
Właściwości wzrostu:wzniosły
Wielkość doniczki:12 cm
Wymiary i waga (netto):
Waga:1,50 kg

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry