2020-11-28 08:22


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Czerniówka (Homalomena Rubescens Maggy) wys. 65-70cm don.17cm

Nr produktu: 6603765
  • Piękne sercowate i duże liście
  • Czerwone długie ogonki liściowe
  • Roślina cienioznośna
Opis produktu
 
69,99
69,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6603765

Czerniówka (Homalomena Rubescens Maggy) wys. 65-70cm don.17cm
Homalomena rubescens w naturze porasta podszyt wilgotnych lasów tropikalnych. Wysoka wilgotność powietrza i zacienione stanowiska to idealne warunki dla wzrostu tej pięknej rośliny. Ze względu na zachwycające, duże liście o sercowatym kształcie nazywana jest potocznie Królową Serc. Odmiana Maggy zachwyca znacznie większymi liśćmi niż gatunek, a ich kształt jest bardziej sercowaty. Są one delikatnie błyszczące i wyraziście unerwione. Dzięki sporym rozmiarom liści, homalomena Maggy szybko utworzy dużą masę zieleni. Na jej tle wybijają się kontrastowe, długie ogonki w buraczkowym kolorze, które tworzą żywy kontrast z zielenią blaszek liściowych. Przy odrobinie szczęścia homalomena może zakwitnąć charakterystycznym dla roślin obrazkowatych, kolbiastym kwiatostanem. Dorosłe rośliny dorastają nawet do 1 metra . Mimo sporych rozmiarów, liście osadzone na długich ogonkach są pełne lekkości za sprawą delikatnie pofalowanych brzegów. Dodatkową zaletą jest to, że dobrze znosi stanowiska zacienione. Nie powinna jednak stać w ciemnym kącie - będzie wdzięczna za stanowisko w niewielkiej odległości od okna.
Wymagania:
Homalomena preferuje stanowiska dobrze lub dostatecznie oświetlone z rozproszonym światłem. Zniesie również lekkie zacienienie, jednak istnieje ryzyko, że w takich warunkach nie będzie miała idealnie wybarwionych liści i ogonków. Podłoże powinno być przepuszczalne o delikatnie kwaśnym odczynie. Pojemnik, w którym uprawiana jest roślina musi być stabilny, zwłaszcza przy starszych egzemplarzach, ponieważ ciężka masa liści może powodować przewracanie się rośliny. Homalomena uwielbia wysoką wilgotność powietrza oraz temperaturę 28-23 °C. Nie powinna ona spadać poniżej 14 °C. W trosce o ładny wygląd liści nie należy jej zraszać tylko stosować zamgławianie. Roślinę podlewa się letnią odstaną wodą, a w sezonie wegetacyjnym, od wiosny do jesieni, co 2 tygodnie dokarmia nawozem płynnym do roślin zielonych.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Miejsce:Półcieniste
Właściwości wzrostu:wzniosły
Wielkość doniczki:17 cm
Wymiary i waga (netto):
Waga:2,00 kg

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry