2020-09-24 11:25


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Róża pustyni (Adenium Obesum) miniaturowa don. 6cm

Nr produktu: 6608673
  • Zdolność magazynowania wody
  • Stanowisko słoneczne
  • Łatwa uprawa
Opis produktu
 
11,99
11,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

12 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 6608673

Róża pustyni (Adenium Obesum) miniaturowa don. 6cm

Róża pustyni (adenium obesum) to sukulent, który w naturalnych warunkach zasiedla pustynne obszary Afryki i Półwyspu Arabskiego. Dorastają tam do 3 metrów wysokości. W naszych warunkach klimatycznych rośliny te uprawiane są jako kwiaty doniczkowe lub dekoracje ogrodowe, które wymagają zimowania w ogrzewanym pomieszczeniu. W warunkach domowych osiągają wysokość 50 - 70 cm. Charakterystyczną cechą róży pustyni jest jej rozszerzony u dołu, a zwężony górą pień. Dzięki takiej budowie posiada zdolność magazynowania wody, co jest typowe dla sukulentów. Ze szczytu pnia wyrastają grube gałązki pokryte zimozielonymi, spiralnie ułożonymi mięsistymi liśćmi. Róża pustyni kwitnie w okresie od wiosny aż do września. W tym czasie obsypuje się dużymi, trąbkowatymi kwiatami zebranymi w przepiękne grona. Ich barwa jest zróżnicowana, od białej poprzez różową, aż do fioletowej. Warto wiedzieć, że roślina wydziela silnie trujący sok, dlatego należy uważać na nią, zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci czy zwierzęta.
Róża pustyni nie jest rośliną szczególnie wymagającą. Jej uprawa najlepiej sprawdza się na stanowisku ciepłym i słonecznym. Jednak w okresie dużego nasłonecznienia w porze letniej należy roślinę zabezpieczać przed palącym słońcem. Wówczas trzeba ją przestawić na parapet wschodni lub zachodni. Te kwiaty doniczkowe najlepiej rosną w lekkiej, żyznej i przepuszczalnej glebie. Wymagają regularnego, ale umiarkowanego podlewania. Lepiej jest zapomnieć, niż przesadzić z podlewaniem.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Miejsce:Słoneczne
Właściwości wzrostu:Pionowo
aktualna wysokość roślin:10 - 50 cm
Wielkość doniczki:6 cm
Wymiary i waga (netto):
Waga:70 g

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry