2020-11-28 21:36


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Echeveria agavoides wys. 15cm don. 10,5cm

Nr produktu: 5242268
  • Liście gromadzące wodę
  • Do tworzenia pieknych kompozycji
Opis produktu
 
14,99
14,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 5242268

Eszeweria (Echeveria) - kamienna róża- ozdobne drzewo lub półkrzew z rodziny gruboszowatych o mięsistych, magazynujących wodę liściach zebranych w rozety. Ze względu na różnobarwne liście możemy je sadzić po kilka w jednym pojemniku, tworząc z nich piękne kompozycje, które latem będą ozdobą naszego tarasu lub ogrodu, natomiast zimą mogą być niepowtarzalną dekoracją naszego mieszkania.
Eszeweria (Echeveria) jest rośliną mało wymagającą i prostą w uprawie, pod warunkiem, że spełnimy jej wymagania. Preferują stanowisko słoneczne, jasne, z dużą ilością naturalnego światła i tylko w takich warunkach ich liście będą pięknie wybarwione. W okresie letnim lubią wysokie temperatury, dobrym miejscem będzie parapet okna południowego, możemy je również uprawiać na balkonie, tarasie lub w ogrodzie. Bardzo dobrze nadają się także na skalniaki, jednak jesienią, przed wystąpieniem przymrozków należy je przenieść do pomieszczenia, gdzie temperatura będzie w granicach około +5 C do +15C, jednak nie niższa niż +5C. Ziemia powinna być przepuszczalna, może to być gotowe podłoże do kaktusów i sukulentów dostępne w sklepach ogrodniczych, zmieszane z drobnym żwirkiem i grubym piaskiem. Stosujemy również odpowiedni drenaż w doniczkach. Eszeweria (Echeveria) wymaga raczej oszczędnego podlewania, w okresie wiosenno-letnim nie częściej niż raz na dwa tygodnie, (jedynie w okresie dużych upałów możemy podlewać raz w tygodniu), gdyż jak większość sukulentów nie toleruje nadmiaru wody, jej nadmiar może powodować gnicie korzeni. W okresie jesienno-zimowym wystarczy podlewać raz w miesiącu, lub raz na dwa miesiące (zależy to od temperatury w jakiej zimują, im temp. niższa, tym rzadziej podlewamy). Gdy zimą uprawiane są na parapetach, pod którymi są grzejniki, należy podlewać je częściej, ale przed każdym podlewaniem należy sprawdzić, czy podłoże jest dostatecznie przeschnięte. Podlewamy je dopiero gdy ich liście zaczną się marszczyć. Dlatego tak ważne jest bardzo oszczędne podlewanie w okresie jesienno/zimowym, ponieważ w tym okresie jest zbyt mało słońca aby rośliny mogły prawidłowo rosnąć. Nawożenie tylko w okresie wiosenno-letnim nawozem do kaktusów i sukulentów, lub nawóz uniwersalny do roślin doniczkowych.

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry