2020-02-18 14:21


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Schlumbergera mix 18 kwiatów wys. 15-20cm don. 9cm

Nr produktu: 5522198
  • Stanowisko słoneczne
  • Ozdobne kwiaty
Opis produktu
 
9,99
9,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

W markecie OBIWarszawa-Puławska

mniej niż 3 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 5522198

Schlumbergera kwitnie kiedy większość roślin pozostaje w stanie uśpienia. Jej piękne kwiaty pojawiają się najczęściej w grudniu - stąd często nazywana jest grudnikiem lub kaktusem Bożonarodzeniowym. Schlumbergera (Schlumbergera) należy do rodziny kaktusowatych (Cactaceae) jednak nie posiada cierni, za to na szczycie liściokształtnych odcinków mogą występować delikatne włoski lub szczecinki. Ma spłaszczone podłużne kilkucentymetrowe człony pędowe (połączone niczym ogniwa zielonego łańcucha), z karbowanymi lub ząbkowanymi brzegami. Kwiaty tworzą się na wierzchołkach pędów, a różnej długości płatki osadzone są w 2 rzędach.

Uprawa

Schlumbergera powinna stać w jasnym lub półcienistym miejscu, na oknie o wystawie południowo-wschodniej lub zachodniej. Latem lubi być wystawiana na świeże powietrze, ale nie na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, gdyż mogą one ją poparzyć. Najlepiej rośnie w temperaturze 18-20C. W okresie wzrostu regularnie ją podlewamy i nawozimy raz w miesiącu nawozami do sukulentów.

Dane techniczne

Atrybuty produktu

miejsce:
Jasne do słonecznego
aktualna wysokość roślin:
10 - 20 cm
wielkość doniczki:
9 cm

Wymiary i waga (netto):

Waga:
150 g

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry