2020-12-01 22:14


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Medinilla wspaniała (Medinilla Piccolini) 2 pędy wys. 30-35cm don.14cm

Nr produktu: 6603815
  • Stanowisko jasne, światło rozproszone
  • Podłoże lekkie, przepuszczalne
Opis produktu
 
55,99
55,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6603815

Medinilla wspaniała (Medinilla Piccolini) 2 pędy wys. 30-35cm don.14cm
W swoim naturalnym środowisku roślina osiąga dość znaczne rozmiary, dorastając nawet do ok. 3 m. wysokości. W uprawie pojemnikowej wprawdzie nie jest zwykle tak duża, ale też nie należy do małych (ok. 1,5-2 m. wys.), dlatego w mieszkaniu należy dla niej przewidzieć sporo miejsca. Medinilla ma postać dość mocno rozgałęzionego i rozłożystego krzewu, którego grube, nieco kanciaste pędy mają tendencję do przewieszania się na zewnątrz. W okresie wegetacyjnym główną ozdobą rośliny są zarówno przepiękne kwiaty, jak i wielkie, dorastające nawet do 30 cm., skórzaste, owalne liście, posiadające bardzo wyraźnie zaznaczone unerwienie.

Wymagania:
Roślina wymaga dużej wilgotności powietrza, podobnie zresztą jak większość typowych epifitów. Z tego powodu najlepszym dla niej miejscem będzie widna łazienka, oranżeria lub specjalne okno kwiatowe. Należy jednak pamiętać, że medinilla to kwiat lasu, rozwijający się w koronach drzew, gdzie dociera jedynie światło rozproszone. W związku z tym w mieszkaniu również powinniśmy zapewnić jej podobne warunki, a więc stanowisko widne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Podłoże powinno być dość lekkie i przepuszczalne oraz posiadać odczyn zbliżony do kwaśnego. Ciężka, mokra gleba może powodować gnicie korzeni i śmierć rośliny. Medinilla oczekuje też dość wysokiej temperatury powietrza (20-30 °C), która może być niższa jedynie w okresie spoczynku.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Miejsce:Słoneczne do półcienistego
Aktualna wysokość roślin:30 - 50 cm
Wielkość doniczki:14 cm
Wymiary i waga (netto):
Waga:1,50 kg

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry