2021-05-06 03:11


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Wiciokrzew w odmianach wys. 90 cm

Nr produktu: 6559967

  • Pachnące kwiaty
  • Różne odmiany
  • Możliwa uprawa w donicach
Opis produktu
 
34,99
34,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6559967

Te przepiękne pnącza dobrze rosną na większości przeciętnych ogrodowych gleb. Jednak najlepiej rozwijają się na podłożach żyznych i przepuszczalnych, bogatych w próchnicę i umiarkowanie wilgotnych. Wiciokrzewy zdobią wszelkie podpory jak pergole, altanki, tarasy i balkony, są łatwe w uprawie i niewymagające, ich kwiaty często wydzielają słodki zapach. Wiciokrzewy lubią stanowiska od pół-cienistych do słonecznych. Rośliny sadzimy w dołki o średnicy kilka razy większej niż pojemnik. Na dno warto wrzucić łopatę ogrodowego kompostu lub dobrze rozłożonego obornika. Sadzonki umieszczamy w dołkach 5-10 cm głębiej niż rosły w doniczkach. Jeżeli chcemy zastosować wiciokrzewy do pokrycia ogrodzenia, rośliny sadzimy w odstępach około 1 m. Pnącza lubią, aby gleba wokoło korzeni pozostawała chłodna, dlatego przestrzeń wokoło korzeni warto okryć warstwą kory która będzie zabezpieczać przed nagrzewaniem i utratą wilgoci. Pnącza mogą wyrastać spośród ocieniających glebę niskich krzewów. W celu zacienienia podstawy roślin możemy posadzić także (w odległości około 30 cm) okrywowe byliny jak bodziszki, jasnotę gajowiec lub barwinek. Wiciokrzewy rosną dość bujnie, ale tniemy je raczej słabo. W zależności od wielkości roślin zostawiamy tylko 2-4 najsilniejsze pędy i skracamy je do 1/3 długości. Tak uformowane rośliny mocno się rozgałęziają i w następnych latach będą obficie kwitnąć. Wyrośnięte egzemplarze wymagają jedynie niedużych cięć. Usuwamy jedynie pędy nadmiernie rozrastające się, uschłe i zdrobniałe. Starsze krzewy ogałacają się w dolnych partiach dlatego co pięć, sześć lat warto je odświeżyć poprzez silne cięcie odmładzające. Dostępne odmiany: Halliana, Heckrottii, Purpurea.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Lokalizacja:Słoneczne do półcienistego
Forma wzrostu:pnący

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry