2020-11-25 04:06


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Wiciokrzew w odmianach (Lonicera sp.)

Nr produktu: 6305890
  • pachnące kwiaty
  • różne odmiany
  • możliwa uprawa w donicach
Opis produktu
 
9,99
9,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6305890

Te przepiękne pnącza dobrze rosną na większości przeciętnych ogrodowych gleb. Jednak najlepiej rozwijają się na podłożach żyznych i przepuszczalnych, bogatych w próchnicę i umiarkowanie wilgotnych. Wiciokrzewy zdobią wszelkie podpory jak pergole, altanki, tarasy i balkony, są łatwe w uprawie i niewymagające, ich kwiaty często wydzielają słodki zapach. Wiciokrzewy lubią stanowiska od pół-cienistych do słonecznych. Wrażliwsze gatunki zimozielone, takie jak wiciokrzew Girarda, Henry ego oraz odmiany wiciokrzewu japońskiego najlepiej sadzić w półcieniu przy ścianach lub miejscach osłoniętych. Do najodporniejszych na mrozy należą wiciokrzew Browna, pomorski oraz przewiercień. Nieco wrażliwsze są wiciokrzew Heckrotta i Tellmanna. Rośliny sadzimy w dołki o średnicy kilka razy większej niż pojemnik. Na dno warto wrzucić łopatę ogrodowego kompostu lub dobrze rozłożonego obornika. Sadzonki umieszczamy w dołkach 5-10 cm głębiej niż rosły w doniczkach. Jeżeli chcemy zastosować wiciokrzewy do pokrycia ogrodzenia, rośliny sadzimy w odstępach około 1 m. Pnącza lubią, aby gleba wokoło korzeni pozostawała chłodna, dlatego przestrzeń wokoło korzeni warto okryć warstwą kory która będzie zabezpieczać przed nagrzewaniem i utratą wilgoci. Pnącza mogą wyrastać spośród ocieniających glebę niskich krzewów, takich jak krzewuszka cudowna czy berberys. W celu zacienienia podstawy roślin możemy posadzić także (w odległości około 30cm) okrywowe byliny jak bodziszki, jasnotę gajowiec lub barwinek. Wiciokrzewy rosną dość bujnie, ale tniemy je raczej słabo. W zależności od wielkości roślin zostawiamy tylko 2-4 najsilniejsze pędy i skracamy je do 1/3 długości. Tak uformowane rośliny mocno się rozgałęziają i w następnych latach będą obficie kwitnąć. Wyrośnięte egzemplarze wymagają jedynie niedużych cięć. Usuwamy jedynie pędy nadmiernie rozrastające się, uschłe i zdrobniałe. Krzewy kwitnące na pędach tegorocznych, takie jak wiciokrzew Heckrota i japoński, możemy ciąć znacznie mocniej. Starsze krzewy ogałacają się w dolnych partiach dlatego co pięć, sześć lat warto je odświeżyć poprzez silne cięcie odmładzające. Wiciokrzew pomorski - zasięgiem swojego naturalnego występowania obejmuje głównie Europę zachodnią, ale także zachodnią część naszego kraju. Przyjmuje pokrój długiego pnącza, ale w przeciwieństwie do poprzednika ma delikatnie owłosione pędy. Warto zwrócić uwagę na bardzo oryginalne i złożone kwiaty tego gatunku, które w formie niby główki mogą przyjmować dość spore rozmiary. Początkowo mogą być czerwone, ale w miarę kwitnienia jaśnieją, aż stają się prawie całkiem jasnożółte.

Wymiary i waga (netto):
Waga:700 g

Inni Klienci kupili również

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry