2019-05-26 21:18
Mój Market
Warszawa-Puławska
Ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Sanwitalia 10 - 15cm don.10cm

Nr produktu: 2976231
  • Długie kwitnienie
  • Stanowisko: słoneczne
  • Jednoroczna
Opis produktu
 
4,99
4,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

W markecie OBI Warszawa-Puławska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie, możliwe zamówienie czas dostawy 4-6 dni roboczych

Opis produktu

Nr produktu: 2976231

Sanwitalia rozesłana, zwana też polegnatką, to mocno rozkrzewiona roślina jednoroczna z rodziny astrowatych (Asteraceae), o zwisających pędach dorastających do 20-30 cm długości. Liście sanwitalii są drobne, jajowatolancetowate, ciemnozielone, gęsto osadzone na pędach. Pędy i liście są owłosione. Sanwitalia rozesłana kwitnie długo: od czerwca do października. Jej drobne, wyglądem przypominające stokrotki kwiaty, są jaskrawożółte (mogą być pomarańczowe) z ciemniejszym (ciemnozielonym lub brązowym) środkiem. Są także odmiany o pełnych kwiatach. Sanwitalia rozesłana najlepiej rośnie na stanowisku słonecznym (w cieniu pędy rośliny nadmiernie się wydłużają i stają się słabe), w podłożu przepuszczalnym i lekko kwaśnym. Roślina wymaga regularnego podlewania - nie wolno jej ani zalewać, ani przesuszać. Potrzebuje też systematycznego nawożenia nawozem płynnym do roślin kwitnących (na przykład nawozem do pelargonii lub surfinii). Sanwitalia rozesłana znakomicie nadaje się do uprawy w wiszących pojemnikach na balkonach bądź tarasach. Można ją też sadzić w ogrodzie na rabatach czy skalniakach. Sprawdza się jako roślina zadarniająca, może służyć jako wypełniacz pustych miejsc po roślinach cebulowych kwitnących wiosną. Sanvitalię rozmnaża się przez nasiona.

Wymiary i waga (netto):

Waga:
500 g

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry