2020-11-25 12:59


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Pnącza 50-60 cm mix

Nr produktu: 6342257
  • Różne gatunki i odmiany
  • Szeroki wybór
  • Mrozoodporne
Opis produktu
 
14,99
14,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6342257

Pnącza MIX to grupa roślin wspinających się po podporach przy pomocy pędów czy wąsów czepnych. W skład grupy wchodzą:
- Hortensja pnąca (Hydrangea petiolaris) - może dorastać nawet do 20 m wysokości. Jej białe, duże i płaskie kwiaty pojawiają się od czerwca do sierpnia. Hortensja pnąca rośnie dość szybko i wspina się na podpory, może być cięta do pożądanej wysokości. Roślina pnąca o wielu zaletach: może rosnąć w cieniu, jest mrozoodporna, niewymagająca, bardzo łatwa w uprawie, sama wspina się po murach i podporach, odporna na choroby a przy tym pięknie kwitnie. Doskonale rośnie w miejscu słonecznym, a nawet lepiej w półcieniu.
- Winobluszcz (Parthenocissus) - zwany również dzikim winem należy do szybko rosnących pnączy ozdobnych. Zależnie od odmiany rośliny te osiągają od 6 do 10 metrów. Za pomocą przylg i wijących wąsów czepia się podpór i wspina samoczynnie po ścianach czy pniach drzew. Rośliny te mogą być uprawiane w dużych miastach, pod blokami, gdyż są odporne na zanieczyszczenia powietrza. Liście są zielone, a jesienią przyjmują kolory od pomarańczowego, poprzez czerwony, aż do jasnego brązu. Granatowe owoce pojawiają się we wrześniu/październiku i utrzymują przez całą zimę. Stanowią one przysmak ptaków. Większość jego odmian jest wyjątkowo odporna na mróz. Winobluszcz może rosnąć w słońcu, półcieniu lub cieniu, na przeciętnych przepuszczalnych glebach. Rośliny posadzone na stanowisku słonecznym intensywniej przebarwiają się jesienią. Winobluszcze dzielimy na trójklapowe i pięcioklapowe.
- Wiciokrzew (Lonicera) - to roślina wieloletnia, bardzo ozdobna a do tego łatwa w pielęgnacji. Idealnie nadaje się na podpory, trejaże czy ogrodzenia. Główną ozdobę wiciokrzewów stanowią rurkowate kwiaty, w zależności od odmiany koloru białego, żółtego lub różowego, niektóre są też pachnące i zimozielone. Od lipca do pażdziernika pojawiają się owoce, które mogą stanowiść pokarm dla ptaków.
Wiciokrzewy lubią stanowiska od pół-cienistych do słonecznych. Są odporne na mróz. Te przepiękne pnącza dobrze rosną na większości przeciętnych ogrodowych gleb. Jednak najlepiej rozwijają się na podłożach żyznych i przepuszczalnych, bogatych w próchnicę i umiarkowanie wilgotnych.

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry