2020-10-20 21:47


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Miechunka rozdęta (Physalis Alkekengi) wys.35cm

Nr produktu: 6591713
  • Bylina zimująca w gruncie
  • Stanowisko: słoneczne lub półcień
  • Dekoracyjny wygląd
Opis produktu
 
25,99
25,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 6591713

Bylina zimująca w gruncie. Pędy osiągają długość do 60 cm. Ozdobą rośliny jest kielich, który w miarę dojrzewania nasion rośnie i staje się pomarańczowoczerwony lub szkarłatny, beczkowaty w kształcie. Długość kielicha wynosi 5-8cm. Wewnątrz znajduje się czerwona jagoda. Kwiaty osadzone są pojedynczo w kątach liści, drobne, żółtawe, dzwonkowate, niezbyt efektowne. Pędy lekko zdrewniałe, wzniesione ale czasem pokładają się na boki. Kwitnie od Maja do czerwca, okres zabarwiania się kielichów - wrzesień. Kielichy na długo zachowują swoją barwę.
Uprawa:
Miechunka rozdęta jest dość łatwa w uprawie, kłopot może sprawiać jedynie trochę mniejsza wytrzymałość na silne mrozy. Wymaga lekkiego przykrycia na zimę. Oprócz tego nie ma specjalnych wymagań. W dobrych warunkach może się silnie rozrastać za pomocą odrostów korzeniowych. Podział rozrośniętych kłaczy to jeden ze sposobów rozmnażania. Dzielenie przeprowadzamy wiosną. Można też spróbować wysiewu nasion (wymagają stratyfikacji). Nie ma specjalnych wymagań co do gleby. Stanowisko: słoneczne lub półcień.
Doskonale sprawdzi się na większych rabatach bylinowych ale trzeba pamiętać, że jest ekspansywna. Może być wysadzana pod drzewami i krzewami ale przede wszystkim nadaje się na suche wiązanki. Łodygi z dojrzałymi kielichami ścina się i suszy w przewiewnym pomieszczeniu. Może być sadzona w ogrodach letniskowych lub w ogródkach w stylu wiejskim.

Dane techniczne

Atrybuty produktu
Lokalizacja:Słoneczne
Forma wzrostu:pnący
Wymiary i waga (netto):
Waga:700 g
Wysokość:35,0 cm
Szerokość:25,0 cm
Głębokość / Grubość:25,0 cm

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry