2021-05-16 20:10


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Camelia jap. mix 5 pąków wys. 40cm don. 14cm

Nr produktu: 5103700

  • Piękne kwiaty
  • Trudna w uprawie
Opis produktu
 
45,99
45,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 5103700

Kamelia w naturalnym środowisku spotykana jest w górach Japonii, północnych Chinach oraz na Półwyspie Koreańskim. Liście ciemnozielone, skórzaste, podobne do liści popularnej herbaty. Kwiaty różnorodne, dość często przypominają kwiaty róż, pełne, półpełne lub pojedyncze. Kwiaty kamelii są najczęściej koloru od białego, przez różowy do czerwonego. W okresie intensywnego wzrostu tj. w okresie letnim, optymalnym stanowiskiem do uprawy kamelii jest miejsce osłonięte od słońca, półcieniste, o bardzo dobrej cyrkulacji powietrza. Jesienią przenosimy roślinę do chłodniejszego pomieszczenia, gdzie w temperaturze około 10C zaczyna kwitnąć (podczas kwitnienia zalecana temperatura nie może być wyższa nić 10C). Podlewanie w okresie zimowym intensywne i regularne, w okresie letnim podlewanie ograniczamy by pobudzić roślinę to wytworzenia pąków kwiatowych. W okresie zimowego kwitnienia, jak również wiosną i latem roślina wymaga systematycznego nawożenia nawozami bez zawartości wapnia. Ziemia kwaśna, leśna lub torfowa. Kamelia wymaga przesadzania średnio co 2-3 lata, przesadzamy rośliny w miesiącach letnich. Najprostsza metoda rozmnażania jest sadzonkowanie.

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry