2020-02-28 07:43


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Camelia Cupido wys60-70cm don.19cm

Nr produktu: 2923357
  • Piękne kwiaty
  • Trudna w uprawie
Opis produktu
 
91,99
91,99 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

W markecie OBI Warszawa-Puławska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 2923357

Kamelia w naturalnym środowisku spotykana jest w górach Japonii, północnych Chinach oraz na Półwyspie Koreańskim. Liście ciemnozielone, skórzaste, podobne do liści popularnej herbaty. Kwiaty różnorodne, dość często przypominają kwiaty róż, pełne, półpełne lub pojedyncze. Kwiaty kamelii są najczęściej koloru od białego, przez różowy do czerwonego. W okresie intensywnego wzrostu tj. w okresie letnim, optymalnym stanowiskiem do uprawy kamelii jest miejsce osłonięte od słońca, półcieniste, o bardzo dobrej cyrkulacji powietrza. Jesienią przenosimy roślinę do chłodniejszego pomieszczenia, gdzie w temperaturze około 10C zaczyna kwitnąć (podczas kwitnienia zalecana temperatura nie może być wyższa nić 10C). Podlewanie w okresie zimowym intensywne i regularne, w okresie letnim podlewanie ograniczamy by pobudzić roślinę to wytworzenia pąków kwiatowych. W okresie zimowego kwitnienia, jak również wiosną i latem roślina wymaga systematycznego nawożenia nawozami bez zawartości wapnia. Ziemia kwaśna, leśna lub torfowa. Kamelia wymaga przesadzania średnio co 2-3 lata, przesadzamy rośliny w miesiącach letnich. Najprostsza metoda rozmnażania jest sadzonkowanie.

Wymiary i waga (netto):

Waga:
4,00 kg

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
do góry