2020-10-19 18:25


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Orchidee - amatorska uprawa storczyków

Nr produktu: 5427166
25,00
25,00 zł / szt.

Cena zawiera VAT 5%

Zamów z dostawą

na wyczerpaniu

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

Zamów i odbierz w swoim markecie 

następnego dnia od godziny 10 w markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

Rezerwacja nie jest możliwa

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

ograniczona dostępność, dowiedz się więcej w markecie

Opis produktu

Nr produktu: 5427166

Storczyki - ta nazwa zapewne tylko nielicznym Czytelnikom kojarzy się z roślinami o pięknych kwiatach, ale orchidee... A, to co innego! Te rośliny znają niemal wszyscy, przynajmniej ze słyszenia. Ostatnimi czasy jednak pojawiło się ich mnóstwo w każdej niemal kwiaciarni, przez co stały się powszechnie dostępnym towarem.
Tymczasem storczyki i orchidee to dwie nazwy dla tej samej grupy roślin. Czasami wprowadza się rozróżnienie - storczyki rosną w naszych szerokościach geograficznych, m.in. w Polsce, zaś orchidee tylko w strefie równikowej. Z botanicznego punktu widzenia rozróżnienie to jest jednak bezzasadne, ma natomiast pewien podtekst emocjonalny.
Storczyki to rośliny zwyczajne, takie jak wszystkie pozostałe, np. lilie, trawy, kosaćce, nazwa orchidee natomiast ma w sobie ładunek tajemniczości i niezwykłości. Po wyjaśnieniu zawiłości nazwy, chcielibyśmy przedstawić argumenty, dlaczego książkę tą poświęcamy w całości storczykom.
Rośliny te przez dziesiątki lat uchodziły za symbol wiktoriańskiego snobizmu i luksusu. Uważano, że ich uprawa udaje się tylko w specjalnie do tego celu przystosowanych szklarniach, na których budowę oraz utrzymanie stać tylko najzamożniejszych tego świata. Takich i podobnych poglądów nagromadziło się wiele. Czasami jeszcze i dzisiaj można tu i ówdzie, nawet w... kwiaciarniach, usłyszeć podobne sądy.
Orchidee- amatorska uprawa storczyków to niezastąpiony poradnik dzięki któremu dowiesz się, jak zapewnić storczykom sprzyjające warunki do kwitnienia, aby cieszyć się pięknem ich niezwykłych kwiatów!

Wymiary i waga (netto):
Wysokość:27,0 cm
Szerokość:21,0 cm

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry