2020-08-11 11:30


Podane informacje na temat produktu odnoszą się do wybranego marketu i są aktualne w momencie wydruku, bądź pobrania formularza. OBI nie ponosi odpowiedzialności w przypadku jakichkolwiek zmian.

Powojniki bylinowe i botaniczne (Clematis sp.)

Nr produktu: 6270300
  • wysoka odporność na mróz
  • obfite i długie kwitnienie
  • dekoracyjne puchate owocostany
Opis produktu
 
1,98
1,98 zł / szt.

Cena zawiera VAT 8%

Zamów z dostawą

Brak wystarczającej ilości produktu.

Obecnie brak możliwości zamówienia z dostawą do domu

W markecie OBI Łódź ul. Brzezińska

15 produkty dostępne

Opis produktu

Nr produktu: 6270300

Powojniki bylinowe to grupa, która nie wytwarza czepnych wąsów ale możemy je podpiąć i prowadzić przy pergoli gdyż osiągają 1-1,5m wysokości, lub zastosować je jako rośliny okrywowe. Powojniki bylinowe są całkowicie mrozoodporne bez specjalnych wymagań pielęgnacyjnych. Większość dobrze rośnie na każdym stanowisku, także w cieniu, i kwitnie od czerwca do września. Możemy wybierać w całej gamie kolorów od różowej Alionuszki do niebieskiej Arabelli. Kwiaty są mniejsze osiągają 6-8 cm, za to jest ich bardzo dużo, doskonałym przykładem może być czteropłatkowy, czerwony Inspiration Zoin . Grupa powojników bylinowych swoją nazwę zawdzięcza dzięki zachowaniu się roślin zimą, gdyż pędy wtedy zamierają, wiosną trzeba je usunąć (mocne cięcie przy ziemi) a nowe pędy wyrastają z bryły korzeniowej. Clematisy Botaniczne to szybkorosnące, znoszące suszę i wyjątkowo odporne na mróz i choroby pnącza. Kwitną zazwyczaj od czerwca aż do października na zeszłorocznych pędach. Zazwyczaj kwiaty powojnika botanicznego przybierają postać dzwonków jak żółty Bill Mackenzie, który dorasta nawet do 7 m, a na jesień jego kwiaty przekształcają się w puszyste owocostany, które utrzymują się do wiosny. W grupie botanicznej znajdziemy również odmiany pachnące jak Paul Farges, którego nieduże 3-4 cm białe kwiatki dają delikatny zapach, odmiana ta kwitnie szalenie obficie.

Wymiary i waga (netto):
Waga:700 g

Inni Klienci kupili również

Opinie (0)

Ten produkt nie posiada żadnej opinii.

Bądź pierwszy! - Dodaj swoją opinię!

„Wyraź swoją opinię!“

Podane ceny i dostępność towaru dotyczą produktów w wybranym „Twoim markecie”. Zdjęcia niektórych artykułów nie zawsze są pełnym odzwierciedleniem rzeczywistości.
Wszystkie ceny podane są w PLN, wraz z ustawowym podatkiem VAT.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
do góry