Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Leksykon roślin OBI

Leksykon roślin OBI to obszerna baza danych, która pomoże Państwu dobrać rośliny do ogrodu czy mieszkania zgodnie z indywidualnymi potrzebami oraz służy radami na temat pielęgnacji tych roślin. Z katalogu zawierającego ponad 400 roślin mogą Państwo wybrać idealne rośliny do domu. Możliwe jest wyszukiwanie według koloru kwiatów, warunków oświetleniowych, wilgotności podłoża, grupy roślin bądź nazwy rośliny.

Stanowisko

Warunki oświetleniowe

Wilgotność podłoża

iestety nie znaleziono dla państwa wyboru odpowiedniej Rośliny, Prosze spróbować innej kombinacji.

Przegląd najpopularniejszych rodzajów roślin

W dalszej części tekstu przedstawimy Państwu najpopularniejsze rodzaje roślin. Nie chodzi tu o rodzaje w znaczeniu taksonomicznym, obowiązującym w botanice, tylko o kategorie stosowane w ogrodnictwie. Należą do nich na przykład drzewa i krzewy iglaste oraz liściaste, rośliny kubłowe czy kwasolubne. Znajdują się tu również cenne informacje na temat atrakcyjnych roślin letnich, bylin i roślin pokojowych. A może chcieliby Państwo założyć w ogrodzie oczko wodne? To wspaniały pomysł i świetny projekt! Pokażemy, jakie rośliny nadają się do obsadzenia poszczególnych obszarów zbiornika wodnego. Jeśli zaś rozważają Państwo pokrycie zielenią elewacji, w dziale „Pnącza” można dowiedzieć się więcej na temat zalet oraz wad takiego rozwiązania. Oczywiście powszechnie wiadomo, że świeże owoce i warzywa są niezbędne w zdrowej diecie. Na co jednak trzeba uważać, hodując je samodzielnie, i czemu warto je uprawiać we własnym ogrodzie? Więcej na ten temat mogą Państwo przeczytać w odpowiednich rubrykach. Ożywcie swoją przestrzeń mieszkalną i życiową, wykorzystując fantastyczną różnorodność gatunków, jaką ofiarowała nam natura – to pomaga tchnąć nowe siły w ciało, umysł i duszę! Życzymy wielu sukcesów w dziedzinie ogrodnictwa.

Byliny

Byliny

Byliny stanowią naturalne serce wielu ogrodów i parków! Tu dowiedzą się Państwo więcej na temat różnorodności oraz zalet rozmaitych gatunków tych roślin. Poznajcie koronną dyscyplinę w projektowaniu ogrodów, jaką jest zakładanie rabaty z bylinami, i sprowadźcie sobie te malownicze rośliny teraz również bezpośrednio do domu!

Byliny

Drzewa i krzewy owocowe

Drzewa i krzewy owocowe

Drzewa i krzewy owocowe dostarczają pysznych owoców, potrzebnych w zrównoważonej diecie! Tu dowiedzą się Państwo więcej na temat różnorodności gatunków, form wzrostu oraz pielęgnacji. Poznajcie zalety tych malowniczych roślin i wzbogaćcie swoją domową spiżarnię w zdrową żywność. Samodzielna uprawa owoców to samo zdrowie!

Drzewa i krzewy owocowe

Drzewa i krzewy iglaste

Drzewa i krzewy iglaste

Nagonasienne drzewa i krzewy iglaste to prawdziwi pionierzy świata roślin! Tu dowiedzą się Państwo więcej na temat różnorodności gatunków, szczególnych form wzrostu roślin oraz ich pielęgnacji. Poznajcie zalety wielu wiecznie zielonych iglaków i wzbogaćcie przestrzeń zarówno wewnątrz domu, jak i wokół niego w te efektowne rośliny!

Drzewa i krzewy iglaste

Drzewa i krzewy liściaste

Drzewa i krzewy liściaste

Atrakcyjne drzewa i krzewy liściaste to solidny filar zieleni ogrodowej! Tu dowiedzą się Państwo więcej na temat najważniejszych rodzin i rodzajów tych roślin. Poznajcie wszechstronność drzew, krzewów i krzewinek liściastych. Warto uważniej rzucić okiem na te życiodajne rośliny!

Drzewa i krzewy liściaste

Owoce

Owoce

Świeże owoce są potrzebne w codziennej zrównoważonej diecie! Tu dowiedzą się Państwo więcej o roślinach, owocach oraz uprawie. Poznajcie składniki odżywcze zawarte w tych smakołykach i samodzielnie uprawiajcie zdrową żywność nie tylko w ogrodzie. Hasło od dzisiaj: częstować siebie, rodzinę i gości tylko tym, co najlepsze!

Owoce

Pnącza

Pnącza

Pnącza to pod wieloma względami czysty zysk! Tu dowiedzą się Państwo więcej o takich roślinach jak bluszcz, powojnik i spółka. Poznajcie zalety pokrycia zielenią elewacji i w trwały sposób upiększcie swój dom. Od dzisiaj – więcej zdrowej naturalności w przestrzeni mieszkalnej i w całym otoczeniu!

Pnącza

Przyprawy i zioła

Przyprawy i zioła

Przyprawy i zioła są nieodzownym składnikiem potraw! Tu dowiedzą się Państwo więcej o uprawie roślin przyprawowych, różnicach między nimi i pożytkach zdrowotnych z ich stosowania. Również w domu możecie hodować te wartościowe rośliny użytkowe i korzystać z ich życiodajnych właściwości. Wprowadźcie do swojego życia więcej zdrowych przypraw!

Przyprawy i zioła

Rośliny kubłowe

Rośliny kubłowe

Niewiele jest roślin równie praktycznych, jak kubłowe! Tu dowiedzą się Państwo więcej na temat różnorodności gatunków, użyteczności oraz pielęgnacji tych roślin. Poznajcie ich zalety i podarujcie swojemu domowi więcej zdrowej zieleni prosto z natury. Czy to we wnętrzach, czy na otwartej przestrzeni – te rośliny stanowią namacalną wartość w dosłownym znaczeniu!

Rośliny kubłowe

Rośliny letnie

Rośliny letnie

Rośliny letnie ożywiają wszelką przestrzeń wokół domu i w ogrodzie! Tu dowiedzą się Państwo więcej na temat różnorodności gatunków, hodowli oraz pielęgnacji tych roślin. Poznajcie rośliny jednoroczne, dwuletnie oraz wieloletnie i pomóżcie swoim roślinom przetrwać zimę bez szwanku. W naturalny sposób ożywcie swoją przestrzeń mieszkalną!

Rośliny letnie

Rośliny pokojowe – atrakcyjny sposób, by poprawić atmosferę w mieszkaniu

Rośliny pokojowe – atrakcyjny sposób, by poprawić atmosferę w mieszkaniu

Rośliny pokojowe w naturalny sposób ożywią każde pomieszczenie mieszkalne! Tutaj dowiedzą się Państwo więcej o różnych gatunkach, wyborze stanowiska oraz pielęgnacji. Poznajcie zalety zieleni pokojowej i upiększajcie za jej pomocą swoją codzienną przestrzeń życiową. Teraz możecie czerpać różnorodne korzyści z obecności tych zdrowych oczyszczaczy powietrza!

Rośliny pokojowe – atrakcyjny sposób, by poprawić atmosferę w mieszkaniu

Rośliny wodne

Rośliny wodne

Rośliny wodne to niezbędny element każdego stawu ogrodowego! Tu dowiedzą się Państwo więcej o różnych gatunkach, ich przydatności i sadzeniu. Poznajcie strefy zbiornika wodnego i wykorzystujcie rośliny podwodne w charakterze naturalnych regulatorów. Teraz możecie wzbogacić faunę i florę oczka wodnego za pomocą atrakcyjnych i pożytecznych roślin!

Rośliny wodne

Rośliny kwasolubne

Rośliny kwasolubne

Różnorakie rośliny kwasolubne nadają się idealnie do sadzenia na glebach kwaśnych! Tu dowiedzą się Państwo więcej o warunkach wzrostu, uprawie i pielęgnacji tych wspaniałych roślin. Poznajcie ich różne gatunki i nauczcie się cenić rośliny użytkowe z tej rodziny. Załóżcie rabatę roślin kwasolubnych, żeby wzbogacić własny ogród!

Rośliny kwasolubne

Róże

Róże

Róża nie bez powodu uchodzi za królową kwiatów! Tu mogą Państwo przeczytać więcej na temat różnorodności gatunków, uprawianych odmian oraz pielęgnacji tych roślin. Dowiedzcie się wszystkiego, co jest potrzebne, aby z powodzeniem je hodować i pielęgnować, i wzbogaćcie swoje otoczenie o bajecznie piękne gatunki róż. Majestatyczny splendor jest w zasięgu ręki!

Róże

Trawy

Trawy

Różnorakie trawy sprawiają, że każdy ogród zyskuje na malowniczości! Tu dowiedzą się Państwo więcej o różnorodności, uprawie i pielęgnacji tych wspaniałych roślin. Czy wiedzieliście, że rośliny użytkowe z rodziny traw od najdawniejszych czasów pełnią kluczową rolę w życiu ludzi? Teraz możecie wzbogacić przestrzeń wokół domu o atrakcyjne wiechlinowate!

Trawy

Warzywa

Warzywa

Nie ma nic lepszego niż świeże warzywa z własnego ogródka! Tu dowiedzą się Państwo więcej o roślinach, owocach oraz uprawie. Poznajcie ich różnorakie zastosowania, wartościowe składniki w nich zawarte i wiele dalszych zalet tych zdrowych, odżywczych smakołyków. Hobbystycznie zajmując się ogrodnictwem, teraz możecie służyć również swojemu zdrowiu!

Warzywa
Do góry