Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Oświetlenie zewnętrzne

Außenbeleuchtung

Mądre powiedzenie, że "typy spod ciemnej gwiazdy unikają światła" znały już pokolenia przed nami. Światło umieszczone w odpowiednim miejscu przy drzwiach wejściowych i w rogach działki odstrasza nieproszonych gości. Co innego oczekiwany gość: ucieszy się, jeśli dobrze działająca lampa wskazuje mu drogę. Jednak światło nie spełnia tylko tej jednej funkcji. Wytwarza ono atmosferę: nie bez powodu mówimy o zimnym lub ciepłym świetle. Również intensywność odgrywa tu rolę: dzięki ściemniaczowi możesz również w ogrodzie wybrać całkiem delikatne szczegóły świetlne. Nasze wskazówki i porady pomogą Ci w znalezieniu odpowiedniego oświetlenia zewnętrznego.

1. Przyciąga wzrok i jednocześnie chroni 2. Szczegóły ze światła
3. Żarówki i lampy z fantazją 4. Duży wybór i indywidualne porady
5. Rodzaje oświetlenia – Na to zwróć uwagę 6. Najlepsza wskazówka od OBI
Blickfang und Schutz zugleich

1. Przyciąga wzrok i jednocześnie chroni

Dobre oświetlenie zewnętrzne jest bardzo ważne: rozjaśnia obszary na zewnątrz takie, jak np. balkon lub taras, abyś również po zapadnięciu zmroku mógł rozkoszować się ciepłymi wieczorami w lecie. Rozjaśnia ścieżki, schody czy numer domu, ułatwia Tobie i Twoim gościom orientację i poszerza pole widzenia.

Akzente aus Licht

2. Szczegóły ze światła

Oświetlenie zewnętrzne ma wielorakie zastosowanie. Na przykład jako oświetlenie wejścia i numeru domu, jako oświetlenie ogrodu lub stawu, oświetlenie ścieżek i schodów stwarzające poczucie bezpieczeństwa lub też jako zaaranżowanie świetlne, które oświetla obiekty, podkreślając je, oraz uwydatniając w ciemności.

Leuchten und Lampen mit Fantasie

3. Żarówki i lampy z fantazją

Które oświetlenie zewnętrzne jest dla Ciebie tym właściwym, zależy od tego, jaki efekt chcesz nim osiągnąć. Tak, jak w przypadku oświetlenia wnętrza domu, tak i dla obszaru wokół domu są żarówki i lampy w wielu modelach. Albo jako promiennik do zamontowania w ziemi, albo jako lampa na cokół, jako obiekt świetlny lub jako oświetlony bruk.

Große Auswahl und individuelle Beratung

4. Duży wybór i indywidualne porady

W Twoim markecie OBI zawsze znajdziesz obszerną ofertę świateł zewnętrznych oraz odpowiednie akcesoria do instalacji i sterowania, jak np. czujniki ruchu, regulacje czasowe czy wyłączniki zmierzchowe.

5. Rodzaje oświetlenia – Na to zwróć uwagę

Wejście, taras lub ogród – nie każda lampa spełnia tu tak samo dobrze swój cel. Ponieważ: przy wyborze odpowiedniego oświetlenia miejsce jego zainstalowania odgrywa wielką rolę.

1. Oświetlenie wejścia

 Abyś Ty i Twoi goście zawsze bezpiecznie dotarli do drzwi wejściowych, ścieżki prowadzące do wejścia powinny być zawsze dobrze oświetlone.

2. Oświetlenie numeru domu
 Oświetlenie numeru domu sprawia, że również i po zmroku czy nocą można dobrze rozpoznać numer domu..

3. Oświetlenie ścieżek i schodów
 W szczególności przy schodach na zewnątrz i długich ścieżkach do wejścia zalecane jest wystarczające oświetlenie, aby zapobiec wypadkom.

4. Oświetlenie bezpieczeństwa
 Dobrze oświetlony obszar wokół domu odstrasza także włamywaczy.

5. Oświetlenie tarasu i balkonu
 Lampy zewnętrzne na balkon i taras tworzą nastrojowe światło.

6. Oświetlenie ogrodu
Światło w ogrodzie może nastrojowo podkreślić różne szczegóły.

7. Oświetlenie stawu
Woda sprawia, że pojawiają się nastrojowe gry świetlne przy odpowiednim oświetleniu.

6. Najlepsza wskazówka od OBI

Używaj jedynie lamp wodoodpornych, które spełniają przynajmniej stopień ochrony IP 44 dla ochrony przed pryskającą wodą.
Do góry