Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Wieszak Helpin‘ Hector

Wandhakensystem „Helpin‘ Hector“

Oryginalne miejsce na garderobę to Twoje życzenie? Wieszak, który obok kurtek i kapeluszy służy również do zawieszenia okularów, czasopism lub książek? Wieszak, który zimą oferuje więcej miejsca, a latem możesz powiesić na nim strój kąpielowy? Helpin’ Hector taki właśnie jest. Pomysł narodził się we Wiedeńskiej Pracowni Projektowej BreadedEscalope, która na zaproszenie OBI kreuje różne przedmioty codziennego użytku, poszerzając zakres ich funkcjonalności, udostępniając równocześnie schematy do samodzielnego montażu. W tym przypadku biuro designerskie BreadedEscalope wyczarowało ze zwykłego gumowego, czerwonego przepychacza z uchwytem drewnianym wspaniały, wielofunkcyjny wieszak ścienny. Jako wieszak na ubrania i parasole, Helpin’ Hector sprawdza się nawet przy większych obciążeniach.

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Helpin‘ Hector Schritt 1

Krok po kroku 1 - Przygotowanie

Sięgnij po przepychacz i oddziel część drewnianą od gumowej. Skróć trzon drewniany za pomocą małej piły przy niezaokrąglonej stronie do wybranej przez Ciebie długości. Przymocuj pręt drewniany do stołu, kierując dolną stronę do góry. Użyj w tym celu zacisku śrubowego lub imadła. Wiertarką akumulatorową (wiertło do drewna o średnicy 10 mm) wywierć otwór o głębokości 2-3 cm w środkowej dolnej części trzonu drewnianego, która w tej chwili skierowana jest ku górze. W ten otwór wkręć śrubokrętem płaskim nakrętkę do takiej głębokości, aż nie będzie już wystawać poza trzon. Ręką wkręć śrubę trzonową do nakrętki aż przestanie być luźna. Postaw kołnierz gumowy na podkładce roboczej. Wiertarką akumulatorową (wiertło do drewna o średnicy 10 mm) wywierć od góry otwór, prowadząc wiertło przez sam środek prosto do ścianki gumowej kołnierza. Teraz połącz ponownie kołnierz gumowy i trzon drewniany, tak aby śruba trzonowa mogła przejść przez otwór w kołnierzu. Wieszak Helpin’ Hector jest gotowy.

Pobierz instrukcję

Helpin‘ Hector Schritt 2

Krok po kroku 2 - Montaż końcowy

Oznacz dobrze wybrane na ścianie miejsce na Twój wieszak Helpin’ Hector. Wiertarką (wiertło do ścian o średnicy 8 mm) wykonaj otwór na kołek ścienny, uwzględniając jego długość. Wprowadź kołek. Sięgnij po gotowy wieszak Helpin’ Hector i odsuń lekko kołnierz gumowy. W taki sposób unikniesz ewentualnego zabrudzenia ściany podczas montażu. Wkręcaj ręką wieszak Helpin’ Hector z kołkiem ściennym, aż trzon drewniany wraz z elementem gumowym zostanie dobrze przymocowany do ściany. Teraz ułóż kołnierz gumowy tak, aby odnalazł się we właściwym miejscu na trzonku. Pierwszy wieszak Helpin’ Hector jest gotowy do użycia.

Wskazówka:

Wieszak Helpin’ Hector sprawdza się jako garderoba, stojak na gazety lub podstawka pod regał. Półki regałowe możesz nałożyć na dwa wieszaki Helpin’ Hector. Na dwóch przymocowanych na stałe do ściany wieszakach możesz również zbudować huśtawkę przy pomocy wytrzymałego sznura. Wystarczy, że wykorzystasz dodatkowo deskę, która posłuży jako siedzisko.

Większe obciążenia Twojego wieszaka Helpin’ Hector wymagają odpowiednio krótszego trzonu drewnianego. Tutaj panuje zasada: im krótszy trzon drewniany, tym mniejsza siła dźwigni. W tym celu skróć trzonek jeszcze o kawałek.

Lista zakupów

 • 1 przepychacz
 • 1 śruba trzonowa M6 x 60 mm
 • 1 nakrętka do drewna M6
 • 1 kołek (odpowiedni dla typu ściany), Ø 8 mm
 • 1 wiertło do drewna Ø 10 mm
 • 1 wiertło do ściany Ø 8 mm
 • Koszty materiału jednego wieszaka Helpin‘ Hector: mniej niż 10,00 Euro.

Lista narzędzi

 • wiertarka akumulatorowa
 • wiertarka
 • wiertło do ścian o średnicy 8 mm
 • śrubokręt płaski
 • zacisk śrubowy lub imadło
 • mała piła ręczna
Do góry