Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Tablica korkowa Pin-Up

Pinnwand „Pin-Up“

Pin-Up ma siłę: przytrzymuje przedmioty przy ścianie dzięki własnej sile napięcia - i to tnie tylko karteczki, pocztówki lub notatki, lecz także całe książki, czasopisma lub części garderoby. Wszystko znajdzie tutaj swoje miejsce. Szybko, przejrzyście i elegancko. Pomysł należy do Wiedeńskiego Biura Projektowego BreadedEscalope, które na zaproszenie OBI wykorzystuje przedmioty użytku codziennego, poszerzając zakres ich funkcjonalności, tworząc równocześnie nowe projekty do samodzielnego wykonania. Ze zwyczajnych, niepozornych, płaskich prętów i kuleczek drewnianych skonstruujesz w sposób wyrafinowany tablicę korkową budzącą zachwyt każdego. Przy okazji stworzysz gadżet wielofunkcyjny, który nadaje się do wszystkich pomieszczeń. Możesz wykorzystać od 3 do 6 prętów w wybranych kolorach i kształtach.

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Pinnwand Schritt 1

Krok po kroku 1 - Przygotowanie

Tablicę Pin-Up możesz stworzyć w różnych wymiarach. Opisany tutaj model skonstruowany jest na podstawie 6 prętów. Piłą ręczną skróć drewno kantowe do długości 51 cm. Zaznacz na podłużnej stronie kantówki sześć miejsc na otwory dla okrągłych prętów. Sześć otworów wykonaj pośrodku strony podłużnej w jednym szeregu na wysokości 1,5 cm. Odstęp między otworami wynosić powinien każdorazowo 9 cm; uwzględnij 3 cm odstęp do krawędzi bocznych prawych i lewych. Przymocuj kantówkę przy pomocy zacisku śrubowego do podkładki roboczej. Wiertarką stojakową lub ręczną (wiertło do drewna 14 mm) wywierć 6 otworów przez kantówkę. Poluzuj zacisk i przełóż kantówkę na stronę czołową. Tutaj zaznacz miejsce na dwa otwory do późniejszego przykręcenia do ściany. Otwory te wykonaj również na środku, zachowując margines 7,5 cm od prawej względnie lewej krawędzi bocznej. Użyj wiertarki (wiertło do drewna 3-4 mm) i poprowadź wiertło przez zaznaczone wcześniej miejsca. Przeszlifuj ręcznie wszystkie otwory w kantówce papierem ściernym, aby skorygować nierówności i usunąć ewentualne zadziory.

Pobierz instrukcję montażu

Wskazówka:

Aby podczas wiercenia uniknąć dodatkowego pękania otworów na krawędzi dolnej, podłóż taśmę papierową pod kantówkę. Zamaskuj widoczne śruby na stronie czołowej poprzecznicy. Możesz to zrobić stosując 10 mm wiertło do drewna, wykonując nieco głębszy otwór w kantówce.

Pinnwand Schritt 2

Krok po kroku 2 - Montaż

Przymocuj kulkę drewnianą w imadle. Alternatywnie możesz wykorzystać w tym celu zacisk śrubowy. Użyj wiertarki ręcznej (wiertło do metalu o średnicy 14 mm) i wywierć otwór do połowy kulki. Powtórz tą czynność z pozostałymi 11 kulkami z drewna. Połóż przygotowaną kantówkę na podłogę. Pamiętaj, aby strona czołowa była widoczna. Włóż sześć okrągłych prętów do wywierconych wcześniej otworów kantówki. Przyklej większe kulki drewniane klejem stolarskim do górnych zakończeń prętów, a mniejsze kule do dolnych ich końców. Odłóż elementy tablicy Pin-Up aż wyschną.

Wskazówka:

Tablica Pin-Up uwielbia mocne kolory. Najlepszy efekt osiągniesz malując poszczególne jej części różnymi kolorami lakieru w sprayu. Ozdobienie wykonaj wedle własnego upodobania. Korzystając z różnorodnej kolorystyki możesz później także całkowicie zamaskować śruby ścienne.

Pinnwand Schritt 3

Krok po kroku 3 - Wykończenie

Oznacz dobrze wybrane na ścianie miejsce na Twoją tablicę Pin-Up. Oba otwory muszą zostać wywiercone w prostej linii w odstępie 36 cm. Wiertarką (wiertło w zależności od ściany o średnicy 8 mm) wykonaj otwory na kołki ścienne uwzględniając długość zakupionych kołków. Włóż kołki we właściwe otwory. Teraz potrzebna będzie dodatkowa para rąk do pomocy: jedna osoba przytrzymuje tablicę Pin-Up na właściwej wysokości ściany; druga osoba dokonuje mocowania tablicy Pin-Up za pomocą śrubokręta (śrubokręt z wymiennymi bitami) oraz śrub do ściany. Gotowe!

Wskazówka:

Wysokość poszczególnych prętów może być różna. Możesz je dowolnie skracać lub przedłużać, delikatnie przesuwając w górę lub w dół. W taki sposób regulujesz napięcie zacisków między górą i dołem.

Lista zakupów

 • 6 kulek drewnianych Ø 45 mm
 • 6 kulek drewnianych, Ø 30 mm
 • 1 kantówka, długość 1 m, 300 x 300 mm, świerk
 • 6 płaskich prętów okrągłych, Ø 14 mm, 1000 mm, buk
 • 2 kołki ścienne, Ø 8 mm
 • 2 śruby Spax, 4 x 80 mm

Lista narzędzi

 • piła ręczna
 • zacisk śrubowy lub imadło
 • wiertarka
 • wiertło do drewna 14 mm oraz 3-4 mm
 • wiertło do metalu 14 mm
 • wiertło w zależności od ściany o średnicy 8 mm
 • wkrętak akumulatorowy z wymiennymi bitami
 • drobnoziarnisty papier ścienny
 • klej stolarski
Do góry