Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Świąteczne literki

Weihnachtslettern

Święta to czas wypoczynku wśród najbliższych i obdarowywania ich prezentami. Czasami ciężko jest znaleźć idealny upominek. Dlatego mamy dla Ciebie oryginalną i wyjątkową propozycję. Świąteczne literki na pewno spodobają się całej rodzinie! Dzięki nim możesz powiedzieć swoim bliskim, co tylko chcesz. Układaj poszczególne literki w słowa i ozdabiaj je za pomocą choinek, aniołków lub miniaturowych reniferów. Gwarantujemy, że będziecie się przy tym wyśmienicie bawić i spędzicie niezapomniane chwile z najbliższymi. W końcu od tego są Święta :-) Wesołych!

Wskazówka: Jeśli sklejone trzy płyty okażą się zbyt grube dla brzeszczotu Państwa otwornicy, można wyciąć każdą warstwę oddzielnie, a następnie je skleić. Trzeba tylko uważać, żeby krawędzie dokładnie się pokrywały, a po sklejeniu starannie je wygładzić.

1 - Instrukcje 2 - Lista materiałów
3 - Lista narzędzi 4 - Świąteczne literki - schemat
Weihnachtslettern Schritt 1

Krok po kroku 1 - Świąteczne literki - Przeniesienie na płyty

Kontury literek przenieść na jedną z trzech płyt. Wykroje znajdują się w dokumencie PDF.

Pobierz instrukcję

Krok po kroku 2 - Świąteczne literki - Zastosowanie kleju do drewna

Nanieść klej do drewna na płyty i mocno skręcić je ściskami. Pozostawić, żeby porządnie się związały – dzięki temu powstanie mocne połączenie, umożliwiające dalszą obróbkę.

Weihnachtslettern Schritt 3

Krok po kroku 3 - Świąteczne literki - Wycinanie kontur

Kontury należy wyciąć piłą do dekupażu lub piłą taśmową, używając brzeszczotu do wycinania krzywizn.

Krok po kroku 4 - Świąteczne literki - Wiercenie środkowych części

W celu wycięcia środkowych części należy, najpierw grubszym wiertłem do drewna, wywiercić otwór i wyciąć odpowiednią krzywiznę za pomocą brzeszczotu piły.

Weihnachtslettern Schritt 5

Krok po kroku 5 - Świąteczne literki - Wygładzenie zewnętrznych powierzchni

Powierzchnie zewnętrzne należy dokładnie wyrównać i wygładzić szlifierką typu delta lub papierem ściernym nałożonym na klocek.

Weihnachtslettern Schritt 6

Krok po kroku 6 - Świąteczne literki - Obrobienie wewnętrznych powierzchni

Powierzchnie wewnętrzne należy obrobić pilnikiem do drewna o okrągłym lub półokrągłym przekroju.

Weihnachtslettern Schritt 7

Krok po kroku 7 - Świąteczne literki - Zaznaczenie otworu ołówkiem

Opcja z otworem na podgrzewacz: Należy zaznaczyć otwór ołówkiem pośrodku literki i zrobić zagłębienie punktakiem.

Krok po kroku 8 - Świąteczne literki - Wiercenie otworu

Następnie należy wywiercić, wiertłem sednikowym średnicy podgrzewacza (40 mm), otwór na odpowiednią głębokość.

Krok po kroku 9 - Świąteczne literki - Malowanie, ozdabianie i oklejanie literek

Teraz to, co lubimy najbardziej, czyli twórcze ozdabianie! Literki możemy na przykład pomalować farbą,okleić,ozdobić za pomocą ozdobnego papieru, serwetki papierowej albo proszkiem dekoracyjnym, brokatem lub farbą.

Weihnachtslettern Schritt 10

Krok po kroku 10 - Świąteczne literki - Ozdabianie literek

Szkiełka dekoracyjne, jelenie, bałwanki lub aniołki także nadadzą świątecznym literkom niepowtarzalny i oryginalny wygląd.

Wskazówka:

Wybór materiału
Dobrym materiałem na świąteczne literki jest oczywiście drewno. Z powodzeniem można jednak wykonać je również z betonu komórkowego. Materiał ten można obrabiać pilnikiem lub piłą. Nadaje się on także do zastosowań na zewnątrz domu - możemy np. postawić we frontowej części ogrodu duże cyfry, oznaczające numer domu.

Łatwiejsze pokrywanie farbą
Chcąc ułatwić sobie malowanie literek, można od spodu przykręcić do każdej z nich niewielkie uszko lub mały haczyk i zawiesić je na sznurku. Dzięki temu wszystkie widoczne strony można pomalować jednocześnie. Należy jednak uważać i nie nakładać zbyt grubej warstwy farby - będzie wtedy spływać, tworząc zacieki. Można też ewentualnie wywiercić od spodu, w każdej literce, otworek i nasadzić ją na gwóźdź wbity w deskę na wylot.

Lista materiałów

 • Poz. 1
  3 Płyty z litego drewna
  200 x 200 mm
 • Akcesoria: Farby, materiały dekoracyjne, papier ścierny, klej do drewna, lakier do dekupażu, klej dla majsterkowiczów

Lista narzędzi

 • Piła taśmowa, wyrzynarka lub otwornica
 • Pilnik do drewna o przekroju okrągłym lub półokrągłym
 • 2 Ściski stolarskie
 • Wiertło do drewna o średnicy 10 –12 mm
 • Wiertło sednikowe średnicy Ø 40 mm (Wielkość podgrzewacza)
 • Szlifierka typu delta

Świąteczne literki - schemat

Schemazeichnung
Do góry