Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Podpora do pnączy

Podpora do pnączy

Minęły chłodne dni. Czas wolny zaplanuj na pracę w ogrodzie. Zacznij siać i sadzić z myślą o wiośnie pełnej kwiatów, na którą czekasz z niecierpliwością. Samodzielnie zbudowana podpora na pnącza pozwoli kwitnącym roślinom pięknie piąć się w górę. W trzech doniczkach zasadź różne lub jednakowe rośliny. Po lewej stronie mogą kolorowo kwitnąć passiflory (męczennice), a na prawo powojnik. Rosnący między nimi bluszcz łagodnie rozdzieli te dwa barwne światy.

Wskazówka: Podpora na pnącza może również posłużyć jako parawan chroniący przed wzrokiem ciekawskich sąsiadów. W tym celu ustaw ją dyskretnie na balkonie lub tarasie. Rośliny pnące jak bluszcz czy kapryfolium dadzą efekt zawsze zielonego ogrodu. 

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi 4 - Schemat
Docinanie na wymiar

Krok po kroku 1 - Docinanie na wymiar

Stojak na doniczki i podpórki dotnij na wymiar piłą.

Otwory w stojaku wytnij za pomocą otwornicy na wymiar średnicy doniczek (użyj ostrza do okrągłych otworów).

Podpora na pnącza krok 2

Krok po kroku 2 - Wykonanie

Wygładź papierem ściernym, połącz drewniane elementy pod kątem prostym i polakieruj.

Dopasuj nożycową kratkę pod pnącza do szerokości stojaka na doniczki, przymocuj ją małymi gwoździkami i pomaluj na dowolny kolor. Po wyschnięciu przykręć od tyłu śrubami do stojaka na doniczki.

Drewniane krążki udekoruj wzorem kwiatowym i przyklej w miejscach przecinania się kratek.

Kratkę i stojak na doniczki skręć za pomocą 6 wkrętów. Gotowe!

Lista zakupów

 • Poz. 1

  1 rozkładana kratka na pnącza typu nożycowego, 800 x 1200 mm, Invidunt ut labore

 • Poz. 2

  37 krążków drewnianych, Ø 50 x 10 mm, okrągła listewka pocięta na plastry. 

 • Poz. 3

  2 podpórki, 180 x 200 x 18 mm, sklejka świerkowa

 • Poz. 4

  1 stojak na doniczki, 850 x 200 x 18 mm, sklejka świerkowa

 • Poz. 5

  4 wysokie doniczki, Ø 150 mm

 • Poz. 6

  4 wkręty do drewna, 4 x 40 mm

 • Poz. 7

  8 wkrętów do drewna, 3 x 20 mm

 • Wodoodporny lignofol

 • Farby akrylowe

Schemat

Schemat
Do góry