Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Piramida kwiatowa

Blumenpyramide

Chcesz rywalizować ze swoimi sąsiadami o tytuł posiadacza najpiękniejszego ogrodu? Wówczas nie będzie już wystarczające założenie małego oczka wodnego ze złotymi rybkami lub pergoli różanej. Musisz mieć coś wyjątkowego, czego nie można zobaczyć wszędzie.

Coś wielkiego, na co można spoglądać do samego nieba. Najlepszą dekoracją okaże się zachwycająca piramida kwiatowa, w której swoje miejsce będą miały wszystkie najpiękniejsze kwiaty. Będzie ich o wiele więcej niż we wszystkich sąsiednich ogrodach. Z wysokością dwóch i pół metra sięgać będzie poza najwyższe ogrodzenia i żywopłoty. Piramidę będzie mógł podziwiać każdy, kto będzie przechodził obok Twojego ogrodu.

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi 4 - Schemat
Blumenpyramide Schritt 1

Krok po kroku 1 - Przygotowanie płyt

5 płyt podłogowych przytnij na wymiar przy pomocy wyrzynarki. W centralnym punkcie wywierć otwór, który później umożliwi układ wszystkich płyt nad sobą. Zgodnie z instrukcją montażu narysuj wszystkie punkty wierceń do przymocowania doniczek oraz wywierć otwory za pomocą frezu (otwornica). Teraz zaznacz ołówkiem miejsca na podpórki na górnych płytach, połóż je na dolne płyty, ustaw tak, aby zachować punkt środkowy, przymocuj przy pomocy zwornicy stolarskiej i przewierć wiertarką z wiertłem o średnicy 10 mm przez obie płyty. Płytę stanowiącą podstawę piramidy ułóż frezarką lub przestawianą kołową piłą taśmową zachowując podany kąt i sklej klejem stolarskim. Pamiętaj o zastosowaniu płaskich kołków.

Pobierz instrukcję montażu

Krok po kroku 2 - Układanie płyt

Dolną podstawę przymocuj do podstawy przy pomocy 4 łączników kątowych do mebli. Pręty z gwintami i rury aluminiowe przytnij na wymiar i przypiłuj nierówne i ostre miejsca. Pozostałe płyty układaj nad sobą, wykorzystując przygotowane pręty i tuleje aluminiowe. 

Krok po kroku 3 - Wstaw donice w przygotowane otwory

Wszystkie nakrętki dokręć dokładnie śrubokrętem, a doniczki gliniane z roślinami wstaw w wyznaczone miejsca.

Krok po kroku 4 - Wskazówka:

Możesz także zbudować piramidę kwiatową dla mniejszych doniczek. Wówczas musisz uwzględnić inne wymiary otworów.

Lista zakupów

 • poz. 1
  1 podstawa, Ø 1.500 mm, płyta sitodrukowa, 20 mm
 • poz. 2
  1 płyta, Ø 1.250 mm, płyta sitodrukowa, 20 mm
 • poz. 3
  1 płyta, Ø 1.000 mm, płyta sitodrukowa, 20 mm
 • poz. 4
  1 płyta, Ø 750 mm, płyta sitodrukowa, 20 mm
 • poz. 5
  1 płyta, Ø 500 mm, płyta sitodrukowa, 20 mm
 • poz. 6
  8 płyt do konstrukcji podstawowej, 410 x 300 mm, płyty sitodrukowe, 20 mm
 • poz. 7
  19 tulei aluminiowych, Ø 25 x 265 mm, aluminiowa rura profilowa
 • poz. 8
  19 pretów z gwintem, M10 x 325 mm, pręty z gwintem ze stali szlachetnej
 • poz. 9
  4 kątowniki do mebli, 50 x 50 x 50 mm
 • poz. 10
  38 nakrętek, M10, stal szlachetna
 • poz. 11
  38 podkładek do nakrętek, M10
 • poz. 12
  16 wkrętów do drewna, 4 x 20 mm, z łbem okrągłym
 • poz. 13
  60 doniczek glinianych 16/18
 • Dodatkowe akcesoria: klej stolarski, płaskie kołki

Lista narzędzi

 • wyrzynarka
 • frezarka
 • frez (otwornica) 165-mm
 • piła do metalu
 • pilnik do metalu
 • wiertarka

Schemat

Schemazeichnung
Do góry