Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Parawan ogrodowy

Parawan ogrodowy

Parawan ogrodowy przyda się szczególnie posiadaczom miejskich ogródków, którym bliskość sąsiadów nie zapewnia wystarczającej prywatności.  Ten problem dotyczy zarówno mieszkańców bloków, jak i zabudowy szeregowej. Często to właśnie mały ogródek, będący namiastką działki jest decydującym argumentem przemawiąjącym za zakupem danego mieszkania. Ale po wprowadzeniu okazuje się, że upragnione miejsce wypoczynku nie gwarantuje tego, na czym zależy nam najbardziej – przestrzeni do niczym skrępowanego relaksu.

Sposobem na zapewnienie sobie anonimowości jest parawan ogrodowy. Jak go zrobić? O tym mówimy w naszej instrukcji. Wybraliśmy prosty model parawanu. Z jego budową poradzi sobie nawet poczatkujący majsterkowicz.  Ten parawan ogrodowy ma jeszcze jedną zaletę, którą powinni docenić posiadacze niewielkiej przestrzeni. Jest jednocześnie osłoną przed wścibskimi sąsiadami i kwietnikiem. Jeśli więc nie masz miejsca do postawienia doniczek z kwiatami, ten parawan ogrodowy będzie rozwiązaniem problemu.

Jeśli przed przystąpieniem do pracy chcesz sprawdzić, jakich narzędzi będziesz potrzebował, pełną listę znajdziesz na dole artykułu.

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi 4 - Schemat
Parawan ogrodowy krok 1

Krok po kroku 1 - Docinanie

Za pomocą piły tarczowej dotnij na wymiar deski konstrukcyjne parawanu ogrodowego zgodnie z projektem na obrazku obok. 

Parawan ogrodowy krok 2

Krok po kroku 2 - Montaż wstępny

Deski poprzeczne wspierające deski konstrukcyjne przytwierdź do słupków.

Parawan ogrodowy krok 3

Krok po kroku 3 - Osadzenie słupków

Rozłóż słupki w miejscu montażu. Możesz je zamocować za pomocą wsporników do osadzania słupów w gruncie lub za pomocą szybkoschnącego cementu.

Przykręć deski konstrukcyjne do desek wsporczych wkrętami do drewna. 

Parawan ogrodowy krok 4

Krok po kroku 4 - Docinanie

Siatkę zbrojoną dotnij na wymiar i zszywaczem przytwierdź od wewnątrz do desek.  

Parawan ogrodowy krok 5

Krok po kroku 5 - Wykończenie

Parawan ogrodowy ozdób zasadzonymi roślinami. 

Wskazówka

Elementy drewniane możesz pomalować na dowolny kolor farbą zewnętrzną. Może to być kolor dopasowany do zasadzonych kwiatów. 

Lista zakupów

 • Poz. 1

  14 gładkich desek, 3000 x 120 x 20 mm, Douglasie drewno ogrodowe 

 • Poz. 2

  8 gładkich desek, 2000 x 120 x 20 mm, Douglasie drewno ogrodowe

 • Poz. 3

  6 drewnianych słupków, 70 x 70 x 1800 mm, Douglasie drewno ogrodowe

 • Poz. 4

  6 wsporników mocujących, 71 x 71 x 750 mm, stal, ocynkowane

 • Poz. 5

  5 opakowań siatki zbrojonej

 • Poz. 6

  250 wkrętów do drewna, 4 x 40 mm

Lista narzędzi

 • Piła tarczowa
 • Wkrętarka
 • Zszywacz

Schemat

Schemat
Do góry