Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Krzesło i stół w jednym

Stuhl-Tisch

Trzeba spojrzeć dwa razy, aby dokładnie dostrzec i zrozumieć unikalną formę, jaką prezentuje ten designerski mebel. Tak lekki i filigranowy, a jednocześnie - solidny i wytrzymały. To doskonałą propozycja siedzenia dla dwojga osób, które nie tylko lubią siedzieć naprzeciw siebie, ale również patrzeć sobie głęboko w oczy.

Wskazówka: Zachowaj szczególną ostrożność podczas wycinania poszczególnych części na elementy prostokątne. Zwróć uwagę, aby płyty później pasowały do siebie i mogły zostać prawidłowo sklejone.
Pamiętaj również, aby podkleić pod spód wkładki filcowe, które chronić będą podłogę przed porysowaniem.

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi 4 - Schemat
Stuhl-Tisch Schritt 1

Krok po kroku 1 - Wycięcie elementów

Wytnij wszystkie elementy zgodnie z planem montażu przy pomocy piły wyrzynarki. Wykonaj rowki na lamele w odpowiednich miejscach za pomocą frezarki.

Pobierz instrukcję

Stuhl-Tisch Schritt 2

Krok po kroku 2 - Szlifowanie

Wygładź i przeszlifuj wszystkie wycięte elementy. Szczególnie sprawdź powierzchnie, które należy skleić, czy są proste i nie mają zgrubień. Ewentualnie doszlifuj powierzchnię, jeśli będzie taka konieczność.

Stuhl-Tisch Schritt 3

Krok po kroku 3 - Klejenie

Klej nałóż równomiernie, włóż lamele i dokonaj montażu każdego elementu z osobna.

Stuhltisch_Schritt_4

Krok po kroku 4 - Mocowanie elementów

Za pomocą śrubowej zwornicy stolarskiej dokonaj mocowania elementów do momentu wyschnięcia kleju. Dla większych części użyj taśmy mocującej.

Wskazówka:

Jeśli nie posiadasz zwornicy śrubowej możesz przymocować mniejsze elementy taśmą malarską. 

Stuhl-Tisch Schritt 5

Krok po kroku 5 - Złożenie elementów

Uważaj na proste i prostokątne ustawienie płyt.

Wskazówka:

Zabezpiecz stół przed śladami od kawy.

Aby Twój mebel mógł cieszyć się latami nienagannym i atrakcyjnym wyglądem, zaleca się pomalowanie farbą lazurową lub lakierem bezbarwnym. Zwłaszcza powierzchnia stołu powinna zostać zabezpieczona przed śladami po kawie lub wilgocią. Tutaj na przykład sprawdza się idealnie szklana płyta. Możesz nakleić na wszystkich rogach gumowe podkładki. Ważne wówczas jest, aby szkło nie było zbyt cienkie, gdyż służy między innymi do utrzymywania równowagi mebla. Najlepsza jest grubość 5 mm.


Na kolorowo

Mebel stanowiący połączenie krzesła i stołu sam w sobie jest absolutnym unikatem. Kogo jednakże naturalny odcień drewna niezbyt zadowala, może puścić wodze fantazji. Czy w połowie na czarno, czy też biało (w oparciu o koncepcję yin i yang), a może kolorowo – wybierz sam i stwórz niespotykane i praktyczne dzieło sztuki.

Lista zakupów

 • poz. 1
  2 powierzchnie boczne stołu 
  900 x 830 mm
  płyta Multiplex, 18 mm
 • poz. 2
  2 powierzchnie boczne krzesła
  485 x 380 mm
  płyta Multiplex, 18 mm
 • poz. 3
  2 powierzchnie do siedzenia
  480 x 415 mm
  płyta Multiplex, 18 mm
 • poz. 4
  1 powierzchnia stołu
  380 x 425 mm
  płyta Multiplex, 18 mm
 • poz. 5
  2 nóżki krzesła
  415 x 42 mm
  płyta Multiplex, 18 mm
 • poz. 6
  2 nóżki stołu
  415 x 135 mm
  płyta Multiplex, 18 mm
 • poz. 7
  2 usztywnienia
  116 x 16 mm
  płyta Multiplex, 18 mm
 • Dodatkowe akcesoria: klej stolarski, papier ścierny, olej do drewna lub lakier bezbarwny, lamele lub kołki do drewna

Lista narzędzi

 • piła wyrzynarka
 • piła tarczowa
 • frezarka
 • śrubowa zwornica stolarska
 • szlifierka oscylacyjna

Schemat

Schemazeichnung
Do góry