Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Fotel dziecięcy „tuba“

Kindersessel „Tuba“

BreadedEscalope, Biuro Projektowe we Wiedniu (z ang. "sznycel wiedeński") wciąż zaskakuje swoją pasją do tworzenia przedmiotów designerskich użytku codziennego, wprowadzając minimalistyczne zmiany i ukazując nowe, nieodkryte jeszcze funkcje. Na zaproszenie OBI Martin Schnabl, Michael Tatschl i Sascha Mikel stworzyli unikalną koncepcję oraz zaprezentowali pierwszy pomysł projektu zrób-to-inaczej: fotelik dziecięcy "tuba" składa się ze zwyczajnych rur instalacyjnych, wykorzystywanych w branży sanitarnej. Połączenie pojedynczych elementów tworzy stałą i stabilną podstawę mebla. Natomiast plecionka ze sznurków z tworzywa sztucznego buduje wspaniałą, stabilną i organiczną powierzchnię do siedzenia oraz wygodne oparcie na plecy. Tubę bardzo szybko zbudujesz, wykonując niewiele prostych kroków.

1 - Instrukcje 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Kindersessel Schritt 1

Krok po kroku 1 - Cięcie piłą

Piłą płatnicą lub piłą ręczną odetnij mufę Twojej rury PCV 1500 mm od góry, gdyż jest zbędna. Później potnij rurę na 4 części o tej samej długości 350 mm.

Pobierz instrukcję montażu

Kindersessel Schritt 2

Krok po kroku 2 - Montaż elementów

Tuba zbudowana jest symetrycznie. Włóż poszczególne części rury zgodnie z kolorowym schematem na rysunku i stwórz dwie części o identycznej konstrukcji. Teraz połącz obie części za pomocą 4 rur łączeniowych w jedną całość. Zwróć uwagę na kierunek łuków z kątem nachylenia 87°

Kindersessel Schritt 3

Krok po kroku 3 - Wykończenie

Jeden koniec sznurka zawiąż po lewej stronie tylnej poprzeczki powierzchni do siedzenia. Z tego miejsca przeciągnij sznur do górnej poprzeczki oparcia na plecy. Teraz przeciągnij linkę z powrotem w dół do znajdującej się w tyle poprzeczki powierzchni do siedzenia. Przełóż ją od tyłu do przodu poprzez znajdujący się tam pręt. Teraz przeciągnij sznurek ponownie do przedniej poprzeczki powierzchni siedzącej, aby móc poprowadzić go od góry do dołu. Poprowadź sznurek poprzez tylną poprzeczkę powierzchni do siedzenia w odstępie paru centymetrów dalej na prawo od węzła oraz przełóż od tyłu do przodu przez górną poprzeczkę oparcia. Powtórz początkową czynność. Przeplataj sznurek tak długo, aż drugi jego koniec sięgać będzie prawej strony powierzchni do siedzenia oraz oparcia (około 10 powtórzeń). Teraz dobrze zwiąż sznurek i odetnij pozostałą część materiału za pomocą nożyczek. Drugi sznurek podziel nożycami na dwie części o tej samej długości. Jedną częścią sznurka spleć siedzenie, a drugą oparcie na plecy. W tym celu zwiąż jeden koniec sznurka przy lewej tylnej stronie oparcia bocznego oraz poprowadź go na zmianę z góry do dołu przez naciągnięte już sznurki, aż dotrzesz na drugą stronę. Tam pokieruj sznurek w kierunku ostatniego ruchu tkania (góra lub dół) dookoła poręczy i wróć do miejsca pierwotnego. Gdy wykonasz około 15 przejść sznurkiem, siedzenie będzie gotowe. Teraz dokładnie zwiąż sznurek w supełek. Oparcie wykonasz w taki sam sposób. Zwróć uwagę aby sznurek pleciony był od góry do dołu. Gdy sięgniesz już górnej części, przewlecz pozostałą część liny tworząc ograniczenie boczne z góry w dół, a potem poprowadź ostatni raz poprzecznie. Wykończenie wykonaj od dołu do góry zanim zwiążesz na stałe koniec sznurka. Pozostałą częścią sznurka wykonaj połączenie po przekątnych wszystkich czterech nóżek nad dolnymi rozgałęzieniami pod kątem 87°. Teraz zwiąż mocno końcówki w miejscu skrzyżowania przekątnych.

Wskazówka:

Sznur wielofunkcyjny możesz w najprostszy sposób związać, gdy spleciesz ze sobą jego pojedyncze części a później stopisz przy pomocy zapalniczki.

Lista zakupów

  • 2 łuki HTB 15°
  • 4 rury HAT, 150 mm
  • 10 rozgałęźników HAT 87°
  • 1 rura HTEM wg DIN 4102, Ø 50 mm, 1500 mm
  • 6 rur HAT, 250 mm
  • 6 łuków HAT 87°
  • 2 sznurki wielofunkcyjne LUX  20 m, 6 mm

Lista narzędzi

  • piła ręczna lub piła płatnica
Do góry