Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Rodzaje kominków – przegląd

Offener Kaminofen mit loderndem Feuer in einem Wohnzimmer mit braunem Ledersessel und hellen Bodenfliesen.

Palenisko w domu dba szczególnie w okresie zimowym o ciepło i przytulność. Z powodu rosnących cen za energię elektryczną piece kominkowe cieszą się szczególną popularnością. Nie tylko optycznie zwiększają wartość mieszkania i wytwarzają przyjemną atmosferę, ale także dostarczają wyczuwalnie lepszej mocy cieplnej. Sprawia to, że stają się korzystną alternatywą ogrzewania mieszkania, która jest bardzo popularna nie tylko w mieszkaniach i domach z kominami. Nawet jeśli mieszkasz w mieszkaniach bez kominów, nie trzeba rezygnować z przytulnego ciepła pieca kominkowego.

Nasz poradnik przedstawia przegląd zalet i wad pieców kominkowych różnego rodzaju oraz odpowiednie miejsca do montażu. Prosimy zasięgnąć indywidualnej porady u naszego pracownika w Twoim markecie OBI.

1. Piec kominkowy na drewno 2. Piec kominkowy na gaz
3. Piec kominkowy na olej 4. Piec kominkowy na pellet
5. Piec stałopalny 6. Piec kominkowy z płaszczem wodnym
7. Piec warsztatowy 8. Piece kominkowe niezależne od powietrza w pomieszczeniu
Holzkaminofen mit Feuer im Brennraum.

1. Piec kominkowy na drewno

Zimowa sielanka przy kominku z ogniskiem: Piec kominkowy na drewno zalicza się do najbardziej ulubionych rodzajów pieców kominkowych. Wiosną i jesienią stanowi dobre ogrzewanie zastępcze, a zimową porą zapewnia przytulność. Drewno jest idealnym paliwem dla nowoczesnych pieców, ponieważ pochłania swoje własne spaliny i w nowoczesnych paleniskach na drewno pali się bardzo czysto. 

Dzięki wyborowi drewna opałowego: drewna z drzew liściastych, buku czy brzozy zmienia się także fascynacja obrazem płomieni czy też zapachem w celu uzyskania odpowiedniego nastroju.

Przede wszystkim drewno opałowe należy wysuszyć i magazynować w dobrze wietrzonym miejscu. Najmniej do tego celu nadaje się piwnica i zamknięte pomieszczenia. Jeśli połupałeś drewno, do składowania drewna opałowego na wolnym powietrzu szczególnie nadaje się regał na drewno kominkowe.

In die Wohnzimmerwand integrierter Gaskaminofen.

2. Piec kominkowy na gaz

Wysoki komfort obsługi, ciepło przez naciśnięcie przycisku, oraz szczególne spalanie o niskiej zawartości szkodliwych substancji: piec kominkowy na gaz oferuje przytulność bez konieczności rąbania i składowania drewna, nie mówiąc już o wzniecaniu ognia czy też o usuwaniu popiołu.

Ogień rozpalisz za pomocą naciśnięcia przycisku przy pomocy automatyki zapłonowej i tym samym pozwalają palić się z regularną intensywnością w zależności od indywidualnych potrzeb. Przełącznik czasowy oraz pilot dostarczają szczególnego komfortu, dzięki czemu można z kanapy sterować grą płomieni.

Jeśli chodzi o wrażenie optyczne piec kominkowy na gaz oferuje wiele różnych możliwości. Jedynym technicznym warunkiem do montażu w mieszkaniu jest przyłącze gazu.

Orangefarbener Ölkaminofen.

3. Piec kominkowy na olej

Wiele argumentów przemawia za piecem ogrzewanym olejem: Piece olejowe oraz wkłady grzewcze olejowe do pieców kaflowych tworzą alternatywę, która zajmuje mało miejsca dla pieca na drewno. Charakteryzują się wyższym komfortem obsługi i niską emisją substancji szkodliwych przy wysokim współczynniku sprawności. Uciążliwy zakup drewna nie gra już żadnej roli, również nie mniej idzie w parze zanieczyszczenie z brudu i kory drzewa. Może się zdarzyć podczas napełniania olejem, że część nam wyleje się obok, dlatego polecamy podkładkę pod piec ze szkła lub granitu – oba materiały można łatwo wytrzeć. Olejowe wkłady grzewcze pracują zasadniczo w pełni automatycznie za pomocą ustawienia termostatu czasowego lub pokojowego. Z reguły musi być doprowadzenie paliwa z magazynu oleju, dokładnie jak oddzielny komin, ponieważ centralne ogrzewanie olejowe pracuje przy pomocy dmuchawy.

Ein Pellet-Kaminofen mit Feuer vor einer hellen Steinwand auf einer Glasplatte – Geweih hängt an der Wand.

4. Piec kominkowy na pellet

Wysoki komfort obsługi dzięki automatycznej pracy, wysoka wydajność grzewcza, przy niskiej emisji i spalaniu przyjaznemu dla środowiska: Paliwa, takie jak pellety cieszą się coraz większą popularnością wśród pieców kominkowych. Ogrzewanie pelletem wytwarza bez problemu wyższe temperatury. Doskonale nadają się do zastosowania w nowym budownictwie, ale również jako dodatkowe wyposażenie istniejącego budynku.
Pellety cechuje znormalizowana jakość, oraz fakt, że w 100% składają się z drewna – często chodzi nawet o drewno odpadowe z przemysłu, które ponownie może zostać zastosowane.
Jeśli chodzi o czystość to również piece na pellet oferują większe zalety: ponieważ pellety nie są ubrudzone ziemią, luźną korą drzewa czy też podobnymi oraz podczas spalania powstaje mniej popiołu.

Dauerbrandofen mit loderndem Feuer in einem Wohnraum.

5. Piec stałopalny

Popularną alternatywę do tradycyjnych metod grzewczych stanowi piec stałopalny.

Piece stałopalne zapewniają wydajne i długo utrzymujące się ciepło. W szczególności, gdy wykorzystujesz swój piec kominkowy nie tylko okazyjnie, lecz także jako główne stałe źródło ciepła, piec stałopalny jest bardzo dobrym wyborem. Rzadziej trzeba dokładać paliwo, wymagane jest regularne czyszczenie szyby pieca i kominka. Piece stałopalne pod względem wykonania są wytrzymałe i jak sama nazwa mówi wykonane do nieprzerwanej pracy.

Wasserführender Kaminofen mit Feuer im Flur – Regal vor roter Wand im Hintergrund.

6. Piec kominkowy z płaszczem wodnym

Zaoszczędzić koszty ogrzewania i chronić środowisko naturalne to żaden problem jeśli wybierzemy piec kominkowy z płaszczem wodnym. Taki rodzaj ogrzewania łączy w sobie błogość i opłacalność oraz piękny design. Piece kominkowe z płaszczem wodnym mogą odciążyć własną instalację grzewczą i w oparciu o nowoczesną technikę obniżyć koszty za energię elektryczną. Natychmiast ocieplają otoczenie i jednocześnie podgrzewają wodę przemysłową i ogrzewania. W tych masywnych piecach kominkowych wbudowany jest wymiennik ciepła, który można bezproblemowo połączyć z istniejącym systemem grzewczym. Przestronna szyba odpowiednich rozmiarów wydziela część wytworzonego ciepła jako energię promieniowania. Promieniowanie bardzo podobne do promieniowania słonecznego zapewnia w kombinacji z podgrzanym powietrzem w pomieszczeniu przyjemny, żywy klimat pomieszczenia. Piec kominkowy z płaszczem wodnym można zastosować równolegle ze sprawdzonym ogrzewaniem na gaz czy też olej lub nawet ogrzewaniem solarnym.

Werkstattofen in Betrieb.

7. Piec warsztatowy

Wydajność i długi czas palenia:
Piece warsztatowe doskonale nadają się do ogrzewania hal, warsztatów i obszarów użycia, które wychodzą poza prywatne użytkowanie, ale mogą stanowić również alternatywę dla terenu mieszkalnego.
W przypadku warsztatów na pierwszym planie mamy szybkie ocieplenie się temperatury pomieszczenia, na drugim miejscu przyjemnie płonące płomienie oraz trzaskanie drewna. W piecach warsztatowych można palić polanami, brykietem drzewnym i z węgla brunatnego, kawałkami drewna, drewnem budowlanym czy starymi paletami. W ten sposób pozbywasz się powstałych resztek z budowy w sposób przyjazny dla środowiska i wydajny.
Wszystkie piece warsztatowe nadają się do pracy ciągłej bez czasu przeznaczonego na chłodzenie. Piece warsztatowe dostępne są w następujących klasach mocy: od 5 do 45 kW. Przy pomocy jednego pieca warsztatowego można ogrzać powierzchnię do 1.500 m².

Ein raumluftunabhängiger Kaminofen mit Feuer im Brennraum in einem Esszimmer.

8. Piece kominkowe niezależne od powietrza w pomieszczeniu

Przyjemny klimat pomieszczenia dzięki optymalnej współpracy pomiędzy wentylacją a odpowietrzeniem: piece kominkowe niezależne od powietrza w pomieszczeniu pozwalają napawać się błogim ciepłem Twojego pieca w zupełnie szczególny sposób.
Piec kominkowy niezależny od powietrza w pomieszczeniu wykorzystuje zewnętrzne powietrze spalania jako powietrze zasilające doprowadzone kanałem powietrza zasilającego lub przykładowo za pomocą podwójnie szybkiego komina. W przypadku, gdy piec kominkowy ma pracować jako niezależny od powietrza w pomieszczenia, musi być wyposażony we wspornik, za pomocą którego będzie miał dostęp do zewnętrznego powietrza spalania. Piec kominkowy niezależny od powietrza w pomieszczeniu jest wykonany szczególnie szczelnie i w przypadku podciśnienia zapobiega uchodzeniu gazów. Certyfikowane piece kominkowe niezależne od powietrza w pomieszczeniu w szczególności nadają się do domów biernych i o niskiej energii. Jeśli piec kominkowy pracuje niezależnie od powietrza w pomieszczeniu to idealnie sprosta oczekiwaniom takich mieszkań.

Piece kominkowe wyglądają dobrze i w różnych wariantach tworzą prawdziwą moc cieplną dla własnych czterech ścian. Klasycznie czy też nowocześnie, z zastosowaniem drewna, pelletów czy gazu, z płaszczem wodnym czy też niezależnie od powietrza w pomieszczeniu - prosimy zasięgnąć indywidualnej porady OBI oraz wsparcia podczas wyboru odpowiedniego pieca kominkowego.

Do góry