Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Ranking wiertarek – najlepsze wiertarki do 200, 500 i 1000 złotych

Ranking wiertarek - najlepsza wiertarka do domu

Najlepsza wiertarka jest urządzeniem dopasowanym do użytkownika. Jeśli potrzebujesz urządzenia do drobnych i sporadycznie wykonywanych napraw, wybierz narzędzie o niewielkiej mocy i niskim momencie obrotowym. Zdecydowanie silniejsza powinna być wiertarka do metalu czy wiertarka do żelbetu. Sprawdź nasz ranking wiertarek i wybierz sprzęt dla siebie. 

Najprostszym konstrukcyjnie urządzeniem do robienia otworów jest wiertarka ręczna, która wymaga użycia siły mięśni. W przydomowym warsztacie zdecydowanie popularniejsze i wygodniejsze w użytkowaniu są wiertarki elektrycznie lub akumulatorowe.

1. Jaką wiertarkę do domu wybrać? Najważniejsze kryteria zakupowe 2. Najlepsze wiertarki do 200 zł
3. Najlepsza wiertarka do domu do 500 zł 4. Wiertarki – ranking najlepszych do 1000 zł
Wiertarka ręczna - ranking wiertarek

1. Jaką wiertarkę do domu wybrać? Najważniejsze kryteria zakupowe

Wiodący producenci elektronarzędzi oferują wiertarki dla amatorów i profesjonalistów. Pierwsze to typowe wiertarki do domu. Sprawdzą się przy drobnych naprawach, remontach i sporadycznym majsterkowaniu. Częstość ich używania to zwykle od kilku do kilkudziesięciu razy w ciągu roku. Drugie to sprzęty bardziej zaawansowane. Nadają się do większych prac budowlanych i intensywnej eksploatacji. Bez trudu radzą sobie z twardymi materiałami, jak metal, kamień czy beton.

Główną funkcją wiertarek jest możliwość robienia otworów w różnych powierzchniach. Nie jest to jednak jedyne ich zastosowanie. Wyposażając wiertarkę w odpowiednią końcówkę, stworzysz z niej sprzęt do: szlifowania i polerowania, mieszania farby, cięcia, gwintowania i wykręcania śrub.

Najlepsza wiertarka do domu – podstawowe parametry 

Najlepsza wiertarka do domu to sprzęt niezawodny, dostosowany do potrzeb użytkownika, a jednocześnie niezbyt skomplikowany. Dlatego, szukając sprzętu, przemyśl, jak często i w jakich sytuacjach będziesz go używać. Najważniejsze parametry, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem, to:

  • moc – jest określana w watach. Zależą od niej możliwości oraz żywotność wiertarki. Im większa moc silnika, tym łatwiej wywiercisz otwór w twardym materiale. Jeśli szukasz urządzenia wyłącznie do miękkich struktur (np. drewna), wybierz podstawowy sprzęt bez funkcji udaru o mocy 500-600W. Wiertarka do metalu lub betonu, powinna być silniejsza (600-1000W) i najlepiej udarowa.
  • moment obrotowy – decyduje o skuteczności i łatwości drążenia otworów. W urządzeniach o prostej konstrukcji wynosi 15-30 Nm. W fachowym sprzęcie moment obrotowy może osiągnąć 50-60 Nm.
  • maksymalna prędkość obrotowa (mierzona w obrotach na minutę) – ten parametr decyduje o tym, czy wiertło obraca się szybko, czy powoli. Liczba obrotów, która będzie wystarczającym wskaźnikiem obrotów na użytek domowy, to 2000-3000/min. 
  • funkcja udaru – to system rytmicznych uderzeń. Praca wiertarki udarowej polega na tym, że podczas drążenia otworu, urządzenie jednocześnie uderza w materiał, podnosząc wydajność swoich ruchów. Najlepsza wiertarka udarowa pracuje z mocą ok. 40000 udarów/minutę. Ze względu na duży hałas, podczas wiercenia otworów z funkcją udaru, warto stosować środki ochrony słuchu (np. słuchawki).
  • średnica wiercenia – określa maksymalną wielkość wiertła dla danego materiału – najczęściej drewna, metalu i betonu.
  • zasilanie – wiertarka może być zasilana akumulatorowo lub z sieci elektrycznej. Pierwsze dają duża swobodę obsługi urządzenia w dowolnym miejscu. Drugie mają zwykle większą moc.
  • biegi – w wiertarkach najczęściej występuje 1 lub 2. Z tą funkcjonalnością, łatwiej dostosujesz prędkość obrotów wiertła do aktualnie obrabianego materiału.

Poza podstawowymi kwestiami technicznymi weź pod uwagę także kilka cech konstrukcyjnych, które ułatwiają obsługę wiertarki w domu. Najważniejsze z nich to:

  • antypoślizgowy uchwyt zapobiegający wysunięciu się narzędzia z dłoni,
  • aserowa poziomnica,
  • uchwyty wiertarki – masz do wyboru typ kluczykowy (do zaciśnięcia wiertła niezbędny jest kluczyk do wiertarki) i szybkozaciskowy. 

Ranking wiertarek - wiertarka wielozadaniowa

2. Najlepsze wiertarki do 200 zł

Do zwykłych domowych potrzeb, wystarczy ci prosta wiertarka. Cena takiego urządzenia nie przekracza 200 zł, a jakość wykonania i zakres funkcjonalności zapewnia wieloletnią i skuteczną pracę. Takim modelem jest Bosh Wiertarka udarowa EasyImpact. Sprzęt ma moc 550W i waży nieco ponad 1,5 kg. Liczba udarów (33 000/min.) i moment obrotowy (11Nm) sprawiają, że nawet wiercenie w twardych materiałach nie sprawia żadnego problemu.

Na uwagę zasługuje też silna 750W wiertarka udarowa LUX-TOOLS z szybkozaciskowym uchwytem wiertarskim i możliwością regulacji kierunku obrotów (w prawo/lewo). To wszechstronne narzędzie umożliwia pracę z materiałami takimi jak: metal, tworzywa sztuczne, drewno, struktury drewnopochodne i lekkie materiały budowlane.

Wiertarka Bosch Professional GSB 13 RE 600 W

3. Najlepsza wiertarka do domu do 500 zł

Większy budżet daje większe możliwości. Przedział cenowy – do 500 zł – to już nie tylko wiertarka do domowego warsztatu, ale też sprzęt, który nadaje się do zaawansowanych prac remontowych i budowlanych lub uniwersalne narzędzie takie jak wiertarko-wkrętarka. 

Jeśli interesuje Cię zawodowa wiertarka do betonu, poznaj model Bosch Professional GSB 13 RE 600 W. Urządzenie pozwala wybrać wstępną prędkość obrotową za pomocą specjalnego pokrętła nastawczego. Funkcja udaru gwarantuje skuteczne wiercenie w twardych powierzchniach, a ergonomiczny uchwyt zapewnia komfort pracy (minimalizuje drgania, które wiertarki często przenoszą na przegub dłoni).

Kompaktowym i uniwersalnym urządzeniem jest Bosch Professional Wiertarko-wkrętarka GSR 120-LI. Z takim sprzętem nie tylko wywiercisz otwór, ale też wkręcisz lub wykręcisz różnego rodzaju wkręty, śruby itp. To najlepsza wiertarko-wkrętarka z wbudowanym systemem elektronicznej ochrony ogniw, zabezpieczającym przed przeciążeniami i przeładowaniami. Narzędzie zasilane jest akumulatorowo i w zestawie ma 2 baterie, dzięki czemu oszczędzisz czas na oczekiwanie, aby akumulator się naładował. Komfort pracy poprawi antypoślizgowa rękojeść i wbudowana świecąca dioda.

Wiertarko-wkrętarka Bosch

4. Wiertarki – ranking najlepszych do 1000 zł

Najlepsze wiertarki z przedziału cenowego do 1000 zł to urządzenia dla wymagających użytkowników. Umożliwiają drążenie otworów w stali, drewnie i betonie oraz szybką, beznarzędziową wymianę osprzętu (wiertła, dłutu). 

Ranking wiertarek otwiera Bosch Professional Wiertarko-wkrętarka udarowa GSB 18V-50 18V 2 x 2Ah. Ma dwa biegi, co pozwala na dostosowanie prędkości wiercenia do struktury i gęstości obrabianej powierzchni. Waży niespełna 4 kg. Maksymalna średnica wiercenia w drewnie wynosi 35 mm, a w metalu 13 mm.

W tej kategorii znajdzie się też sprzęt do zadań specjalnych – Bosch Professional Młotowiertarka akumulatorowa GBH 180-LI 18 V- solo. Młotowiertarka, w odróżnieniu od standardowej wiertarki, ma udar pneumatyczny. Jest to specjalny mechanizm, dzięki któremu podczas pracy nie trzeba używać siły mięśni, by docisnąć wiertło, ponieważ mechanizm robi to samodzielnie. Siła udaru młotowiertarek podawana jest w dżulach (J) – w prezentowanym modelu wynosi ona 1,7 J.

Mocnym i wszechstronnym urządzeniem jest również Bosch Professional Wiertarko-wkrętarka GSR 180 Li akumulatorowa 18V 2 x 2Ah. To dwubiegowe narzędzie stworzone do bezprzewodowego wkręcania i wiercenia, które nada się do intensywnej i długotrwałej pracy. Pozwala na regulację momentu obrotowego z 20 stopniami nastawiania wkręcania i trybem wiercenia. Wbudowane zabezpieczenia chronią urządzenie przed całkowitym rozładowaniem i przeciążeniem. Wiertarka waży 1,64 kg i zamknięta jest w specjalnej walizce, co ułatwia jej przechowywanie i przewożenie, np. na teren budowy. 

Do góry