Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Podłączenie kominka w 7 krokach

Majsterkowicz rozpala w kominku używając drewna.

Kominek w pokoju dziennym stwarza nie tylko przyjemną atmosferę, ale ogrzewanie nim jest przede wszystkim tańsze. Kolejną zaletą jest możliwość samodzielnego montażu kominka przez majsterkowiczów w prosty sposób. Do dyspozycji mają wiele pieców i kominków różnych rodzajów. Ważne jest, aby montaż kominka był wcześniej uzgodniony z kominiarzem, który zna dyrektywy i przepisy dotyczące wymaganej drogi spalin i zaopatrzenia w powietrze do spalania. Kominiarz pomaga także przy wyborze odpowiedniego pieca i lokalizacji. A ostatecznie musi zatwierdzić kominek do użytkowania.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Wybór lokalizacji kominka

Krok po kroku 1 - Wybór lokalizacji kominka

Najpierw musisz się zastanowić nad wyborem lokalizacji kominka. Najlepiej byłoby, gdyby był przyłączony bezpośrednio do ciągu kominowego, na którym nie jest zawieszone żadne inne urządzenie grzewcze. Pod względem budowlanym komin trzeba także przystosować: w przekroju poprzecznym ciąg kominowy powinien być większy niż 15 cm x 15 cm. Nad kominkiem powinien sięgać przynajmniej 450 cm w górę. Nawet jeśli jakieś urządzenie jest już podłączone, możliwe jest uruchomienie kominka: kominiarz musi być w stanie usunąć spaliny z obu urządzeń. W takim przypadku nie wolno używać kominka z otwartymi drzwiczkami. Piece kominkowe „rodzaj budowy 1“ wyposażone są w sprężynę na zawiasie drzwi, która utrzymuje drzwi zamknięte.

Rodzaj budowy 1 oznacza, że drzwiczki przestrzeni palenia same się zamykają – np. za pomocą sprężyny lub dzięki sile ciężkości. Dla urządzeń z rodzajem budowy 2 powyższe nie obowiązuje. W ten sposób dokładanie drewna czy też czyszczenie przestrzeni palenia staje się łatwiejsze.
W przypadku, gdy kominka nie można podłączyć do komina domowego, w wielu przypadkach można doposażyć komin z aluminium lub stali szlachetnej na ścianie zewnętrznej domu. W razie pytań dotyczących lokalizacji czy też przyłącza państwa doradcą jest kominiarz, który zna warunki panujące w domu, może wyliczyć, czy istniejący komin będzie w stanie odprowadzić komin wystarczającą ilość spalin poza tym zawsze służy pomocą.

Płyta podłogowa pod kominek jest układana.

Krok po kroku 2 - Układamy płytę podłogową pod kominek

Po wyborze lokalizacji dla kominka, w przypadku łatwopalnych podłóg z drewna, laminatu, dywanowych lub PVC należy położyć ogniotrwałą płytę podłogową. Płyty mogą być wykonane ze szkła lub metalu i powinny wystawać przynajmniej 50 cm z przodu, a po bokach przynajmniej 30 cm.

Dokonujemy pomiaru przyłącza dla rury dymowej i wiercimy otwór.

Krok po kroku 3 - umieszczamy przyłącze rury dymowej

Do Ciebie należy decyzja, czy rura dymowa ma być zamontowana na górze, z tyłu czy też z boku kominka. Większość pieców prezentuje się imponująco z rurą dymową przyłączoną od góry. Prosimy przesunąć kominek na jego przyszłą pozycję i dokładnie zmierzyć długość rury dymowej. Być może, że rurę trzeba skrócić. Prosimy zaznaczyć ołówkiem wysokość na jakiej rura dymowa powinna być poprowadzona do komina. Prosimy przytrzymać wyłożenie ściany do zaznaczonego miejsca na ścianie i zaznaczyć średnicę rury dymowej. Za pomocą wiertarki udarowej proszę wywiercić dziurki jedna przy drugiej wzdłuż tego kręgu i wykuć wewnętrzną średnicę młotkiem i dłutem. Na koniec proszę zabudować wyłożenie ściany dla przyłącza rury dymowej ogniotrwałą zaprawą. Zarówno wyłożenie ściany, jak i rura piecowa nie mogą później wystawać do komina.

Piec ustawiany jest w odpowiedniej pozycji.

Krok po kroku 4 - montaż pieca kominkowego

Teraz możesz postawić piec. Należy przestrzegać podanej przez producenta bezpiecznej odległości od ściany i przyległych mebli. Prosimy zamocować rurę piecową do kominka i ściany. Jeżeli uszczelnisz przyłącze kominka dodatkowo za pomocą taśmy z włókna szklanego uzyskasz optymalne uszczelnienie.

Małe podkładki filcowe pod krzesła lub podłożone ścierki ochronią płytę ochronną przed iskrami oraz nieładnymi rysami, które powstają przy przesuwaniu pieca.

W kominku montowany jest filtr drobnego pyłu.

Krok po kroku 5 - Umieszczanie w piecu filtra drobnego pyłu

Prosimy o umieszczenie filtru drobnego pyłu zgodnie z instrukcją obsługi producenta.

Kominiarz dokonuje odbioru kominka.

Krok po kroku 6 - Odbiór kominka przez kominiarza

Przed pierwszym użyciem kominka jego montaż musi być odebrany przez kominiarza.

Majsterkowicz układa polana w gotowym kominku.

Krok po kroku 7 - Rozpalanie

Możesz uruchomić kominek i po raz pierwszy w nim rozpalić. Proszę się niw dziwić z powodu mocnego rozprzestrzeniania się dymu: nowoczesne piece kominkowe są pomalowane lakierem wypalanym, który dzięki temperaturze w pełni staje się twardym. Dzięki narzędziom do kominka i akcesoriom do czyszczenia nowego kominka możesz się cieszyć na długie zimowe wieczory.

Krok po kroku 8 - Współpraca

Jeśli potrafisz wykonać takie skomplikowane prace budowlane zgłoś się do nas https://www.obi.pl/firmy-uslugowe/. Specjaliści wykonujący operacje podłączenia kominka są bardzo pożądani na rynku pracy. Dlatego też chcielibyśmy nawiązać współpracę z takimi profesjonalistami. Zapewnimy Ci ciekawe projekty do realizacji oraz stałe płatności. Warto współpracować z OBI!

Lista zakupów

Do góry