Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Oszczędność kosztów ogrzewania

ogrzewanie-oszczedzaniepng

Obniżenie kosztów ogrzewania – ten temat jest coraz ważniejszy w obliczu stale rosnących kosztów zużycia energii w ostatnich latach. Ogrzewanie jest kosztowne, dlatego dużo można osiągnąć stosując różne sposoby na obniżenie kosztów ogrzewania. Już dzięki małym kompromisom możesz obniżyć koszty ogrzewania i wpłynąć na najwyższą pozycję na rachunku kosztów eksploatacyjnych.

W dalszej części objaśnimy techniki optymalizacji zużycia, jak np. dostosowanie hydrauliczne albo odpowiednia wentylacja. Z drugiej strony chodzi też o możliwe naprawy lub uszczelnienia izolacyjne w waszym domu.

1. Dostosowanie hydrauliki 2. Analiza systemu ogrzewania, wymiana, uzupełnienie
3. Obniżenie kosztów ogrzewania dzięki izolacji cieplnej. 4. Zmiana przyzwyczajeń, oszczędność energii.
Technik ds. ogrzewania dostosowuje hydraulikę.

1. Dostosowanie hydrauliki

W wielu domach sterowanie ogrzewaniem nie jest optymalnie skalibrowane. W rezultacie silniej ogrzewane są pomieszczenia znajdujące się bliżej kotła grzewczego. Inne pomieszczenia wymagają odpowiednio więcej energii – mimo, że cyrkulacja obejmuje wystarczającą ilość ciepła.

Można temu zapobiec i obniżyć koszty ogrzewania przeprowadzając z pomocą technika dostosowanie instalacji hydraulicznej.
Ekspert ustali zapotrzebowanie na energię w każdym pomieszczeniu i tak dostosuje system, aby ciepło równomiernie docierało do każdego z pomieszczeń.

Podwójna zaleta: stosując to rozwiązanie nie tylko obniżysz rachunki za ogrzewanie, ale podwyższysz również komfort w swoich czterech ścianach.

Obniżenie kosztów ogrzewania za pomocą termostatu na grzejniku.

2. Analiza systemu ogrzewania, wymiana, uzupełnienie

Instalacje grzewcze są coraz nowocześniejsze i oszczędniejsze. Może warto sprawdzić jakie słabe strony ma wasze ogrzewanie i podjąć odpowiednie kroki. Jeżeli kocioł grzewczy w Twoim domu działa od ponad 15 lat, powinieneś go wymienić na nowy model. Wymiana starych, nieszczelnych okien też może się opłacić.

Koszty ogrzewania można też obniżyć ulepszając posiadany system, np. wyposażając grzejniki w elektryczne termostaty albo ocieplając rury grzewcze.

Jeżeli remontujesz lub budujesz nowy dom, koniecznie zaplanuj źródła energii odnawialnej do systemu ogrzewania. Energia solarna, piece kominkowe z płaszczem wodnym, pompy cieplne i inne – oferta nowoczesnych, przyjaznych środowisku i korzystnych cenowo rozwiązań jest szeroka.

Majsterkowicz ociepla dach.

3. Obniżenie kosztów ogrzewania dzięki izolacji cieplnej.

Jakość izolacji dociepleniowej to ważny czynnik obniżenia kosztów ogrzewania. Im mniej energii ucieknie na zewnątrz, tym wydajniejsze jest ogrzewanie domu. Można ocieplić każdą część domu – z różnym skutkiem.

Jeżeli nie ogrzewasz piwnicy, warto wykonać izolację sufitu piwnicznego. Dzięki temu unikniesz wyziębienia parteru od dołu. Jeśli użytkujesz i ogrzewasz piwnicę, możesz ocieplić podłogę i ściany.

Ciepłe powietrze unosi się do góry – dach bez izolacji może stanowić słaby punkt, podwyższający koszty właściciela domu. Izolacja dachu jest w wielu przypadkach problematyczne, jednak w długofalowo opłacalne.

Ocieplenie fasady jest wprawdzie równie istotne, jednak jest to zadanie tylko dla doświadczonego majsterkowicza.

Osoba otwiera okno.

4. Zmiana przyzwyczajeń, oszczędność energii.

Poprzez małe zmiany zachowania w domu możesz znacząco obniżyć zużycie energii. Ważne jest prawidłowe wietrzenie. W wielu domach okna są rozszczelnione również w zimne dni co powoduje utratę ciepła. Zamiast tego wietrz dom regularnie przez kilka minut. Wszystko co ważne w temacie wentylacji znajdziesz w poradniku OBI „Właściwa wentylacja każdego pomieszczenia“.

Innym prostym i skutecznym trikiem jest zasunięcie wieczorem żaluzji i zasłon albo opuszczenie rolet. Zabieg ten zatrzyma ciepłe powietrze wewnątrz, a zimne na zewnątrz. W zimnych porach roku pomoże to nieco obniżyć temperaturę w pomieszczeniach. Różnica jednego stopnia Celsjusza jest nieodczuwalna, ale ma pozytywny wpływ na bilans energetyczny. Powinno się również regularnie odpowietrzać grzejniki zwiększając w ten sposób ich wydajność.

Do góry