Montaż grzejników w 10 krokach

Niniejsza instrukcja pokazuje jak w 10 prostych krokach zamontować nowy kaloryfer, prawidłowo go podłączyć i uszczelnić. Przeczytaj jakie kroki należy wykonać oraz jakie narzędzia i materiały będą potrzebne do instalacji nowego grzejnika.

Ze względu na swoją budowę lub zabrudzenia i wapń, który odkłada się w ich wnętrzu, stare grzejniki nie gwarantują już pełnego ogrzewania. Ambitni majsterkowicze mogą oszczędzić koszty i po prostu samemu wykonać montaż nowego grzejnika.

Wśród grzejników wyróżnia się grzejniki kompaktowe i grzejniki zaworowe. W przypadku grzejników kompaktowych przyłącza znajdują się w czterech kątach grzejnika, podczas gdy w przypadku grzejników zaworowych na dolnej stronie znajdziemy dodatkowe dwa przyłącza z wbudowanym zaworem.

W przypadku nowoczesnych grzejników zaworowych dopływ i odpływ można umieścić również na dolnej stronie patrząc od podłoża. Można tutaj podłączyć również elektroniczne zawory grzewcze. Nowoczesne grzejniki mają zasadniczo bardziej płaską budowę. Dzięki temu przy takiej samej mocy grzania potrzebują mniej miejsca pod parapetem, pozostawiając miejsce na dodatkową izolację.

Nasz poradnik wyjaśni, jak należy zamontować grzejnik.

  • Zamów i odbierz
  • Dostawa
  • Sprawdź dostępność w markecie
Do góry