Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek).
Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.
Jeśli w grzejniku brakuje wody utrzymującej ciśnienie, wówczas utracona zostaje energia cieplna. Aby grzejnik właściwie grzał musi być równomiernie wypełniony gorącą wodą. W trakcie lub po odpowietrzeniu grzejnika może zajść potrzeba uregulowania ciśnienia wody w instalacji grzewczej. W tym celu ogrzewanie musi zostać wypełnione dodatkową wodą. OBI wyjaśnia krok po kroku jak tego dokonać.
Jako właściciel instalacji grzewczej możesz samodzielnie uzupełniać wodę w instalacji grzewczej. Jeśli wynajmujesz mieszkanie i masz problemy z ogrzewaniem, należy poprosić o radę dozorcę lub właściciela mieszkania.
1 - Krok po kroku | 2 - Lista zakupów |
Ciśnienie wody w instalacji grzewczej określane jest przez ciśnieniomierz i manometr grzewczy. Ciśnienie wody w grzejniku wynosi zazwyczaj między 1 a 2 bary. Na wielu manometrach znajduje się specjalne oznaczenie wskazujące idealne ciśnienie. W razie wątpliwości należy skorzystać z instrukcji obsługi danej instalacji grzewczej. Jeśli ciśnienie jest za niskie, należy uzupełnić wodę w grzejniku.
Napełnianie grzejników wodą musi być poprzedzone wyłączeniem pompy obiegowej. Zawory termostatyczne podłączonych grzejników należy ustawić na najwyższy poziom.
Instrukcja obsługi instalacji grzewczej zawiera informacje o tym, jaki rodzaj węża jest konieczny do połączenia instalacji z kranem. W wielu przypadkach pasuje zwykły wąż ogrodowy. Najpierw należy przepłukać węża w celu usunięcia zanieczyszczeń. Rozdzielacz systemowy (specjalne połączenie) między kranem a wężem zapobiega dostaniu się brudnej wody z ogrzewania do węża z wodą pitną.
Podłącz rurę wlewową instalacji grzewczej z wężem. Najczęściej znajduje się ona w pobliżu ciśnieniomierza. Kurek rury wlewowej musi zostać zakręcony.
Najpierw należy luźno podłączyć węża do zakręconego wodociągu, tak aby powietrze uszło z węża. W momencie doprowadzenia wody do systemu grzewczego do obwodu grzewczego nie może dostać powietrze. Powietrze znajdujące się w wężu musi zostać spuszczone w następujący sposób:
Należy wolno odkręcić kran i wpuścić wodę do lekko podłączonego węża. W ten sposób woda wypchnie powietrze znajdujące się wężu.
Pod kranem należy trzymać szmatkę, aby usunąć nadmiar wody. Jeśli woda wypłynie w miejscu lekko podłączonego węża, oznacza to, że w wężu nie ma więcej powietrza i można go mocno dokręcić.
Należy lekko odkręcić rurę wlewową przy instalacji grzewczej, następnie odkręcić kran. Woda powinna teraz popłynąć w systemie grzewczym.
Podczas wpuszczania wody należy cały czas kontrolować manometr. W momencie gdy osiągnie pożądaną wartość, należy zakręcić kran i zawór wlewowy. Na końcu trzeba odłączyć węża i odpowietrzyć grzejniki zgodnie z wcześniejszą instrukcją.
Należy regularnie dokonywać przeglądu systemu grzewczego. Szczególnie ważne jest sprawdzenie ciśnienia i ewentualnego powietrza w grzejnikach przed rozpoczęciem sezonu grzewczego jesienią. W ten sposób odświeża się całą instalację grzewczą i zapobiega ewentualnym problemom w zimie.
Możesz zarezerwować wiele z produktów dostępnych na stronie, w najbliższym markecie i odebrać je w dogodnym dla siebie terminie
Zarezerwowane produkty będą przygotowane do odbioru już tego samego dnia. Możesz odebrać je wtedy, lub o dowolnej porze innego dnia, w ciągu 4 dni roboczych od złożenia zamówienia.
Płatność za zamówienie odbywa się w markecie, przy odbiorze produktów.
Jesteś zainteresowany konkretnym produtem, ale zależy Ci na tym, żeby najpierw obejrzeć go w markecie?
Na obi.pl sprawdzisz czy produkty, których szukasz, są dostępne w Twoim markecie.
W przypadku ich braku sprawdź też dostępność w marketach w okolicy.
Przeglądaj i wybieraj – na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród naszych 50,000 produktów.
Pamiętaj, że po dokonaniu zmiany marketu, dane w koszyku, na liście zakupów i lub w porównanie produktów nie zostaną przeniesione.