Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek).
Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.
Marzysz o piecyku kominkowym? Pierwszy krok to przygotowanie. O środkach bezpieczeństwa poinformuje kominiarz. Tam, gdzie stanie kominek należy położyć niepalną wykładzinę podłogową. Poza tym niektóre kominki wymagają własnego komina. Pomyślałeś o wszystkim? Można zatem rozpocząć pracę...
* Czas trwania zależy od modelu pieca
1 - Krok po kroku | 2 - Lista zakupów |
3 - Lista narzędzi |
W tej części przedstawimy na przykładzie, jak samodzielnie złożyć zestaw montażowy kominka. Niektóre modele pieców i kominków mają indywidualny sposób montażu. Proszę zawsze zwracać uwagę na instrukcję znajdującą się przy zakupionym kominku. Przed rozpoczęciem montażu konieczna jest konsultacja z kominiarzem.
Wskazówka: Przy ścianach i sufitach z materiałów palnych lub statycznie wrażliwych przed montażem pieca konieczna jest instalacja zestawu przeciwpożarowego.
Wkład kominkowy montowany jest poprzez wkręcenie nóżek stelaża kluczem SW 12 (z reguły dostępnym w zestawie kominkowym) na odpowiednią wysokość. Poza tym ważna jest odległość od ściany i ustawienie w odpowiednim miejscu.
Proszę zacząć od montażu obudowy i gotowych elementów. Należy najpierw „na sucho” ułożyć elementy od dołu do góry aż do dolnego kantu drzwiczek kominka. Proszę układać kamienie, tak aby drzwiczki były na środku kominka. Bardzo ważne jest poziome położenie obudowy i odległość między kamieniami.
Wełnę mineralną należy lekko docisnąć do ściany. Ważne jest aby między płytami wełny nie było szczelin.
Do montażu budowlanego zestawu kominkowego, np. przy układaniu gzymsu lub górnych części obudowy kominka potrzebna będzie druga osoba. Po montażu części górnej kominka należy przykleić płytę wierzchnią i założyć kratkę wentylacyjną.
Proszę w celu uniknięcia rys nakleić na cokół kominka załączoną tapetę z włókna szklanego za pomocą kleju do płytek.
Do załugowania elementów obudowy kominka polecamy użycie akrylu zamiast silikonu. Akryl ma tą zaletę, że można po nim od razu malować. Po wyschnięciu należy wygładzić powierzchnię. Ponieważ powierzchnia kominka w zestawie budowlanym jest naturalna i nieprzekształcona, musi zostać ona ozdobiona. Jest wiele możliwości uatrakcyjnienia kominka, gdyż na podkładzie mineralnym można użyć każdego tynku i każdej farby.
Końcowym etapem jest przyklejanie płyt gzymsowych i dekoracyjnych na obudowie kominka. Po zakończeniu prac należy umieścić w kominku wykończenie szamotowe, popielnik i ruszt. Dlaczego okładzina szamotowa na końcu? Ponieważ podczas montażu kamienia można lekko dociskać wkład kominkowy. Z wykończeniem szamotowym byłoby to niemożliwe.
Możesz zarezerwować wiele z produktów dostępnych na stronie, w najbliższym markecie i odebrać je w dogodnym dla siebie terminie
Zarezerwowane produkty będą przygotowane do odbioru już tego samego dnia. Możesz odebrać je wtedy, lub o dowolnej porze innego dnia, w ciągu 4 dni roboczych od złożenia zamówienia.
Płatność za zamówienie odbywa się w markecie, przy odbiorze produktów.
Jesteś zainteresowany konkretnym produtem, ale zależy Ci na tym, żeby najpierw obejrzeć go w markecie?
Na obi.pl sprawdzisz czy produkty, których szukasz, są dostępne w Twoim markecie.
W przypadku ich braku sprawdź też dostępność w marketach w okolicy.
Przeglądaj i wybieraj – na pewno znajdziesz coś dla siebie wśród naszych 50,000 produktów.
Pamiętaj, że po dokonaniu zmiany marketu, dane w koszyku, na liście zakupów i lub w porównanie produktów nie zostaną przeniesione.