Grzejniki do każdego pomieszczenia

Zielony grzejnik pod oknami dachowymi

O ile nie posiadasz ogrzewania podłogowego lub nowoczesnego ogrzewania ciepłym powietrzem, grzejniki są konieczne.

Jednak nie muszą to być zawsze białe, kanciaste urządzenia montowane pod oknem.
Ostatnio pojawiły się alternatywne rozwiązania o ładnych kształtach, które posiadają dodatkowe funkcje, np. ogrzewają ręczniki w łazience. Nowoczesne grzejniki są również w porównaniu do starych modeli energooszczędne.

1. Grzejniki do korytarzy i przedsionków 2. Grzejniki w pomieszczeniach mieszkalnych
3. Grzejniki do łazienek 4. Grzejniki kuchenne
Grzejniki płaskie z wbudowanym lustrem

1. Grzejniki do korytarzy i przedsionków

Małe korytarze i przedsionki mieszkań mogą być funkcjonalne. Aby optymalnie wykorzystać powierzchnię, polecamy wąskie i wysokie grzejniki ścienne. Niektórzy producenci z myślą o takim przeznaczeniu oferują grzejniki z wbudowanym lustrem.  Dzięki temu nie potrzebujesz dodatkowego lustra z wieszakami. Tradycyjny płaski grzejnik można wykorzystać jako garderobę dzięki kilku przytwierdzonym na nim wieszakom. Podgrzeje on nawet kurtkę czy wilgotne ubranie.  

Grzejniki w pomieszczeniach mieszkalnych

2. Grzejniki w pomieszczeniach mieszkalnych

Grzejniki nie muszą być instalowane pod oknem. Dzięki ustawieniu grzejników można podzielić duże pomieszczenia optycznie na mniejsze, np. jadalnię, salon. Najlepiej nadają się do tego wysokie grzejniki rurowe. Niektórzy producenci oferują też specjalne grzejniki działowe w zakrzywionych kształtach.

Nieco droższą opcją są tzw. obiekty grzewcze. Te designerskie przedmioty nie wyglądają wcale na grzejniki.

Grzejniki ścienne w łazience

3. Grzejniki do łazienek

Popularnym grzejnikiem łazienkowym stał się ostatnio wysoki grzejnik ścienny z możliwością wieszania czy suszenia ręczników. W Twoim markecie OBI znajdziesz klasyczne grzejniki łazienkowe o różnych wysokościach, kształtach i sposobach montażu.

Grzejniki łazienkowe nie muszą być koniecznie montowane na ścianie. Są dostępne również modele, które doskonale oddzielą optycznie toaletę lub prysznic od reszty pomieszczenia.

Grzejniki z wbudowanym lustrem są szczególnie praktyczne do łazienek, gdzie lustro nawet przy wysokim zawilgoceniu, np. po użyciu prysznica nie zachodzi parą. W starym budownictwie, gdzie łazienka nie jest podłączona do centralnego ogrzewania można wykorzystać grzewcze urządzenia elektryczne.

Grzejniki płaskie na ścierki do naczyń

4. Grzejniki kuchenne

W kuchni często leżą wilgotne ścierki i szmatki, dlatego godne polecenia są grzejniki z wieszakiem. Klasyczny grzejnik łazienkowy sprawdzi się dobrze również w kuchni. Problematyczne może być zawieszenie grzejnika w kuchni, kiedy przy ścianach stoją meble.

Jeśli jest to nieuniknione możesz zamontować grzejnik również pod blatem kuchennym. Grzejnik powinien być wówczas 10 cm niżej niż blat. Aby umożliwić cyrkulację ciepłego powietrza w pomieszczeniu, należy zadbać o dobrą wentylację. W blacie nad grzejnikiem należy zatem umieścić kratkę wentylacyjną, tak aby ciepłe powietrze mogło docierać do pomieszczenia.

Grzejniki mogą więcej niż tylko ogrzewać. Mogą służyć jako ścianki działowe lub garderoba, jako lustro czy przedmiot dekoracyjny. Poszukaj inspiracji w OBI i wybierz niepospolity grzejnik.

  • Zamów i odbierz
  • Sprawdź dostępność w markecie
  • Szeroki wybór produktów
Do góry