Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Odpowietrzanie grzejników w 6 krokach

Fachowiec przy grzejniku, który chciałby odpowietrzyć.

Poprzez system grzewczy w domu gorąca woda prowadzona jest przez każdy grzejnik i stamtąd ciepło oddawane jest do pomieszczenia. Jednak po dłuższym użytkowaniu do grzejników dostaje się powietrze: gorąca woda nie może już wtedy prawidłowo krążyć. Grzejniki zaczynają bulgotać i nie nagrzewają się dobrze. Poniżej dowiesz się, jak odpowietrzyć grzejniki i zapewnić wydajny obieg wody.

Jako właściciel instalacji grzewczej możesz ją łatwo samemu odpowietrzyć. Jeżeli mieszkasz jako lokator i masz problemy z grzejnikami, najpierw powinieneś zapytać o radę właściciela lub wynajmującego.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
3 - Lista narzędzi
Termostat ustawić na najwyższy stopień.

Krok po kroku 1 - odkręcić termostat

Ustawić wszystkie termostaty w domu lub mieszkaniu na najwyższy stopień.

Majsterkowicz wyłącza pompę obiegową.

Krok po kroku 2 - wyłączyć pompę obiegową

Wyłączyć pompę obiegową i odczekać 30 do 60 minut. Pompa znajduje się w pobliżu instalacji grzewczej, w większości domów i mieszkań umieszczona jest w piwnicy. Powietrze zbiera się w najwyżej położonym grzejniku - należy go najpierw odpowietrzyć.

Kształt zaworu powietrznego wskazuje na potrzebne narzędzia.

Krok po kroku 3 - Określić zawór powietrzny przy grzejniku

Przy standardowych grzejnikach zawór powietrzny znajduje się na przeciwnym końcu grzejnika niż termostat. Kształt zaworu wskazuje na potrzebne narzędzie. Zwykle grzejniki mają czworokątne zawory. Odpowiedni klucz czworokątny znajdziesz w markecie OBI Niektóre zawory powietrzna można otworzyć zwykłym śrubokrętem.

Podczas odpowietrzania wydobywa się woda. Proszę trzymać małe wiaderko lub podobny pojemnik pod zaworem. Dodatkowo chronić podłogę starą szmatką lub ścierką.

Zawór odkręca się ostrożnie w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara.

Krok po kroku 4 - Odkręcić zawór powietrzny

Odkręcić ostrożnie zawór w kierunku przeciwnym do wskazówek zegara. Odkręcić zawór tylko tyle, aż będzie słychać wylot powietrza z otworu. Jeżeli nie wylatuje ani powietrze ani woda, w instalacji jest za niskie ciśnienie. W tym wypadku należy najpierw, jak opisano niżej, uzupełnić wodę w instalacji.

Podczas odpowietrzania wydobywa się  powietrze.

Krok po kroku 5 - Zbieranie cieczy

Wypuścić całkowicie powietrze, aż wypłynie woda. Zebrać ciecz pojemnikiem.

Majsterkowicz zakręca ostrożnie zawór powietrzny.

Krok po kroku 6 - zamykanie zaworu powietrznego

Zawór powietrzny ponownie zamknąć powoli i nie za mocno. Teraz odpowietrzyć po kolei wszystkie grzejniki. W wielopiętrowych budynkach pracować od góry do dołu.

Po lub podczas odpowietrzania może być konieczne wyregulowanie ciśnienia wody w instalacji. W tym celu należy dolać wody do instalacji grzewczej. To, co musisz wiedzieć o tym procesie, przeczytasz w tej instrukcji krok po kroku.

Do góry