Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Nawilżacz ultradżwiękowy czy parowy?

nawilżacz-big

Nawilżacze powietrza to urządzenia, które służą do podnoszenia poziomu wilgotności w pomieszczeniach domowych lub biurowych. Idealnie sprawdzają się w trakcie sezonu grzewczego lub upałów. Zobacz, jaki nawilżacz powietrza wybrać. Specjalnie dla Ciebie porównujemy dwa rodzaje najbardziej popularnych nawilżaczy: ultradźwiękowy i parowy.

W sezonie jesienno-zimowym, kiedy ogrzewamy pomieszczenia lub w trakcie upałów, powietrze staje się wyjątkowo suche. Spadek wilgotności powietrza powoduje dyskomfort oraz problemy zdrowotne takie jak: sucha skóra i włosy, choroby górnych dróg oddechowych oraz gardła.

Dodatkowo suche powietrze negatywnie wpływa na przedmioty, które nas otaczają. Powoduje ono rozsychanie mebli i drewnianych podłóg. Dlatego też warto zaopatrzyć się w nawilżacz powietrza , który zadba o utrzymanie optymalnej wilgotności w naszym otoczeniu. Specjalnie dla Ciebie zebraliśmy informacje na temat dwóch typów nawilżaczy: ultradźwiękowych i parowych. Zobacz, jakie urządzenia do nawilżania powietrza wybrać.

1. Rodzaje nawilżaczy powietrza 2. Parowe nawilżacze powietrza
3. Jakie są główne parametry nawilżaczy powietrza? 4. Jakie są dodatkowe funkcje nawilżaczy?

1. Rodzaje nawilżaczy powietrza

Nawilżacz ultradźwiękowy to jeden z najczęściej spotykanych nawilżaczy powietrza na rynku. Nawilżacz tego typu działa na zasadzie ultradźwięków, które rozbijają cząsteczki wody i w ten sposób tworzy się chłodna mgiełka. Mgiełka ta jest bardzo delikatna i nie nagrzewa powietrza, dlatego możesz używać tego typu nawilżacza zarówno zimą, jak i latem.

Do zalet nawilżacza ultradźwiękowego zaliczyć można: niskie koszty utrzymania i zużycie prądu, cichą pracę (tak jak Nawilżacz powietrza VO0848 marki Volteno) oraz konstrukcję zapewniającą precyzyjną regulację wilgotności powietrza. Urządzenie to przeciwdziała pękaniu drewna i jest idealne dla alergików.

Wadą nawilżacza ultradźwiękowego jest możliwość pozostawiania osadu na meblach tzw. pyłku. Ponadto ultradźwięki emitowane przez nawilżacz mogą być słyszalne i uciążliwe dla zwierząt znajdujących się w gospodarstwie domowym takich jak, psy czy koty.

2. Parowe nawilżacze powietrza

Kolejnym popularnym typem urządzeń do nawilżania powietrza są nawilżacze parowe, które działają na zasadzie odparowania wody poprzez jej podgrzanie. Działają one „jak czajnik” – gotują wodę, dzięki czemu para wodna pozbawiona jest bakterii i drobnoustrojów.

Niewątpliwą zaletą urządzeń tego typu jest dezynfekcja wody. Ta sterylna metoda nawilżania zalecana jest szczególnie dla małych dzieci, osób z chorobami dróg oddechowych i alergików. Parowe nawilżacze powietrza mają także lepszą wydajność i można je stosować w większych pomieszczeniach. Kolejną zaletą urządzeń tego typu jest fakt, że nie obniżają one temperatury w pomieszczeniu. Dodatkowo niektóre nawilżacze parowe mogą służyć do inhalacji oraz pozwalają na użycie olejków eterycznych. Ponadto nawilżacze te mają przeważnie niską cenę i nie emitują dźwięków, które mogłyby drażnić zwierzęta.

Nawilżacze parowe zużywają jednak więcej energii elektrycznej, niż inne urządzenia nawilżające powietrze. Dodatkowo wadą tego rodzaju produktów jest fakt, że wzrost temperatury w trakcie ich używania może przeszkadzać w upalne dni.

3. Jakie są główne parametry nawilżaczy powietrza?

1. Wydajność danego urządzenia decyduje o tym, jaką powierzchnię nawilży i, jak intensywnie będzie wytwarzać mgiełkę. Najwydajniej pracują nawilżacze parowe.

2. Zużycie energii to kolejny istotny parametr, który warto wziąć pod uwagę kupując nawilżacz powietrza. Im więcej energii urządzanie nawilżające zużywa w trakcie pracy, tym większe koszty ponosi jego użytkownik. Najwięcej energii zużywają nawilżacze parowe, bardziej energooszczędne są nawilżacze ultradźwiękowe. Wybierając nawilżacz, nie kieruj się jednak jedynie mocą urządzenia. Jeśli zamierzasz używać urządzenie jedynie od czasu do czasu, koszty eksploatacji nie powinny być znaczące.

3. Poziom hałasu - nawilżacze to urządzenia, które wykorzystywane są raczej w sposób ciągły. Do pomieszczeń, w których hałas mógłby przeszkadzać, na przykład w sypialni, polecamy na przykład cichy Nawilżacz ultradźwiękowy VO0850 marki Volteno.

4. Pojemność zbiornika - wielkość zbiornika wpływa na konieczność dolewania do niego wody. Jeśli masz zamiar nawilżać duże powierzchnie, używać urządzenia przez całą dobę lub nie chcesz co chwilę kontrolować poziomu wody, wybierz urządzenie z dużym zbiornikiem. Zbiornik Nawilżacza powietrza VO0853 marki Volteno. ma 5 l pojemności. Jeśli zależy Ci przede wszystkim na tym, żeby nawilżacz nie zajmował wiele miejsca kup mniejsze urządzenie, z niewielkim zbiornikiem – tak jak w przypadku Nawilżacza powietrza VO0484 marki Volteno. (1,7 l). Sprawdzając pojemnik, zwróć też uwagę na to, czy jest wyjmowany – znacznie ułatwia to mycie. Praktyczniejsze są też pojemniki przezroczyste. Dzięki nim możesz stale kontrolować poziom wody w urządzeniu.

5. Filtr – dzięki temu elementowi wyposażenia mgiełka wytwarzana przez urządzenie jest czysta. Jeśli wybierany przez Ciebie model nie ma w zestawie filtra, warto sprawdzić, czy jest możliwość jego dokupienia. Filtry są niezbędne szczególnie wtedy, kiedy wybierasz nawilżacz wytwarzający zimną, podatną na zanieczyszczenia mgiełkę, tak jak w przypadku modelu ultradźwiękowego.

4. Jakie są dodatkowe funkcje nawilżaczy?

Nawilżacze nie tylko regulują poziom wilgotności pomieszczeń. Często są one wyposażone w dodatkowe funkcje i akcesoria, takie jak:
• jonizacja, oczyszczanie i osuszanie powietrza;
• inhalacja i aromaterapia;
• higrostat – urządzenie, którego zadaniem jest kontrola wilgotności w pomieszczeniu;
• timer - programator czasowy, dzięki któremu możesz zaprogramować okres czasu, w którym urządzenie ma działać;
• podgrzewanie wody;
• zbiornik na wodę;
• wyświetlacz elektroniczny (LED) – tak jak w przypadku Nawilżacza powietrza VO0853 marki Volteno, który posiada cyfrowy wyświetlacz i pilot do sterowania;
• automatyczne wyłączenie urządzenia na przykład Nawilżacz powietrza Volteno VO0484, który wyłącza się przy zerowym stanie wody;
• kostki i elektrody srebrne – używane są głównie w nawilżaczach ultradźwiękowych i pełnią rolę sterylizującą.

Do góry