Asortyment

Create! by OBI
Oryginalne meble i zestawy do samodzielnego stworzenia. Krok po kroku przy pomocy praktycznych wskazówek i trików stworzysz meble i dekoracje, które będą doskonałym dopełnieniem Twojego wnętrza.
Przejdź do CREATE! by OBI

USŁUGI

Mój sklep
Warszawa ul. Puławska
ul. Puławska 427
02-801 Warszawa
Zmień sklep
Wróć
Zmień sklep
Nie można określić lokalizacji
Pokaż więcej sklepów
Znajdź swój sklep na mapie
Stwórz z nami kuchnię marzeń! Umów się do strefy projektowania, gdzie pomogą Ci nasi projektanci. Możesz też skorzystać z Planera 3D, dzięki któremu samodzielnie zwizualizujesz projekt swojej kuchni.
Sprawdź szczegóły
Chcesz stworzyć projekt swojej łazienki? Jesteś w idealnym miejscu, aby urzeczywistnić swoje marzenie! Stworzymy dla Ciebie wyjątkowy projekt wnętrza, który zostanie idealnie dopasowany pod Twoje wymagania. Wystarczy, że umówisz się do strefy projektowania!
Sprawdź szczegóły
Stwórz swój mały raj na ziemi. Zaplanuj wygląd ogrodu, balkonu czy tarasu i ciesz się naturą we własnym domu! Skąd czerpać inspiracje? Jak zacząć? Kliknij i dowiedz się więcej!
Sprawdź szczegóły
Sprawdź usługi, z których możesz skorzystać bezpośrednio w naszych marketach oraz poprzez naszą stronę. Zadbamy o wszystko, czego w danym momencie potrzebujesz.
Sprawdź nasze usługi
Brakuje natchnienia? Przygotowaliśmy szeroki wybór aranżacji, które z pewnością staną się dla Ciebie źródłem inspiracji. Który styl Cię interesuje? Jakie dodatki wybrać? Kliknij i zainspiruj się!
Zobacz wszystkie
Wszystko w jednym miejscu! Czy to nie brzmi cudownie? Sprawdź nasze najnowsze katalogi, które z pewnością zachęcą Cię do zmian!
Zobacz wszystkie
Nie wiesz, jak zabrać się do aranżacji Twojego wnętrza? Dzięki naszym wskazówkom będzie to niezwykle proste i efektowne! Warto wspomnieć o trikach DIY, które sprawią, że pomieszczenie będzie jedyne w swoim rodzaju.
Zobacz więcej

Twoja przeglądarka ma wyłączoną obsługę plików cookie (ciasteczek). Aby strona mogła działać prawidłowo, zmień ustawienia zabezpieczeń i odśwież stronę.

Twoja przeglądarka jest nieaktualna. Zaktualizuj przeglądarkę, by korzystać z tej strony bezpieczniej, szybciej i po prostu sprawniej.

Napełnianie grzejników wodą w 7 krokach

Jeśli w grzejniku brakuje wody utrzymującej ciśnienie, wówczas utracona zostaje energia cieplna. Aby grzejnik właściwie grzał musi być równomiernie wypełniony gorącą wodą. W trakcie lub po odpowietrzeniu grzejnika może zajść potrzeba uregulowania ciśnienia wody w instalacji grzewczej. W tym celu ogrzewanie musi zostać wypełnione dodatkową wodą. OBI wyjaśnia krok po kroku jak tego dokonać.

Jako właściciel instalacji grzewczej możesz samodzielnie uzupełniać wodę w instalacji grzewczej. Jeśli wynajmujesz mieszkanie i masz problemy z ogrzewaniem, należy poprosić o radę dozorcę lub właściciela mieszkania.

1 - Krok po kroku 2 - Lista zakupów
Manometr grzewczy wskazuje ciśnienie wody w instalacji grzewczej.

Krok po kroku 1 - kontrola ciśnienia wody

Ciśnienie wody w instalacji grzewczej określane jest przez ciśnieniomierz i manometr grzewczy. Ciśnienie wody w grzejniku wynosi zazwyczaj między 1 a 2 bary. Na wielu manometrach znajduje się specjalne oznaczenie wskazujące idealne ciśnienie. W razie wątpliwości należy skorzystać z instrukcji obsługi danej instalacji grzewczej. Jeśli ciśnienie jest za niskie, należy uzupełnić wodę w grzejniku.

Przed uzupełnieniem wody w grzejniku, należy najpierw wyłączyć pompę obiegową.

Krok po kroku 2 - wyłączenie pompy obiegowej

Napełnianie grzejników wodą musi być poprzedzone wyłączeniem pompy obiegowej. Zawory termostatyczne podłączonych grzejników należy ustawić na najwyższy poziom.

Die Anleitung der Heizungsanlage gibt Aufschluss darüber, welche Schlauchart für das Befüllen infrage kommt.

Krok po kroku 3 - prawidłowy przewód łączący

Instrukcja obsługi instalacji grzewczej zawiera informacje o tym, jaki rodzaj węża jest konieczny do połączenia instalacji z kranem. W wielu przypadkach pasuje zwykły wąż ogrodowy. Najpierw należy przepłukać węża w celu usunięcia zanieczyszczeń. Rozdzielacz systemowy (specjalne połączenie) między kranem a wężem zapobiega dostaniu się brudnej wody z ogrzewania do węża z wodą pitną.

Podczas uzupełniania wody w instalacji grzewczej wąż musi być ściśle przykręcony do rury wlewowej.

Krok po kroku 4 - połączenie przewodu z rurą wlewową

Podłącz rurę wlewową instalacji grzewczej z wężem. Najczęściej znajduje się ona w pobliżu ciśnieniomierza. Kurek rury wlewowej musi zostać zakręcony.

Podczas uzupełniania wody instalacja grzewcza  musi być ściśle podłączona do kranu.

Krok po kroku 5 - podłączenie węża do wodociągu

Najpierw należy luźno podłączyć węża do zakręconego wodociągu, tak aby powietrze uszło z węża. W momencie doprowadzenia wody do systemu grzewczego do obwodu grzewczego nie może dostać powietrze. Powietrze znajdujące się w wężu musi zostać spuszczone w następujący sposób:

Należy wolno odkręcić kran i wpuścić wodę do lekko podłączonego węża. W ten sposób woda wypchnie powietrze znajdujące się wężu.

Pod kranem należy trzymać szmatkę, aby usunąć nadmiar wody. Jeśli woda wypłynie w miejscu lekko podłączonego węża, oznacza to, że w wężu nie ma więcej powietrza i można go mocno dokręcić.

Woda może teraz płynąć w instalacji grzewczej.

Krok po kroku 6 - odkręcenie rury wlewowej

Należy lekko odkręcić rurę wlewową przy instalacji grzewczej, następnie odkręcić kran. Woda powinna teraz popłynąć w systemie grzewczym. 

Jeśli woda w systemie grzewczym została uzupełniona, należy zakręcić wszystkie krany i zawory.

Krok po kroku 7 - zakręcenie kranu i zaworu wlewowego

Podczas wpuszczania wody należy cały czas kontrolować manometr. W momencie gdy osiągnie pożądaną wartość, należy zakręcić kran i zawór wlewowy. Na końcu trzeba odłączyć węża i odpowietrzyć grzejniki zgodnie z wcześniejszą instrukcją.

Należy regularnie dokonywać przeglądu systemu grzewczego. Szczególnie ważne jest sprawdzenie ciśnienia i  ewentualnego powietrza w grzejnikach przed rozpoczęciem sezonu grzewczego jesienią. W ten sposób odświeża się całą instalację grzewczą i zapobiega ewentualnym problemom w zimie.

Lista zakupów

Do góry